05.10.2022
Телеканал NTD

Екологічний міст для пум збудують на півострові Олімпік у США

Екологічний міст для пум збудують на півострові Олімпік у США

Влучний постріл — і пума Лілу дістала укол дротиком зі снодійним. Тепер найголовніше — змусити її..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Влучний постріл — і пума Лілу дістала укол дротиком зі снодійним. Тепер найголовніше — змусити її спуститися з дерева, доки вона не заснула. Крики й гавкіт собак зробили свою справу, і спляча Лілу — уже в руках фахівців. Вони змінюють у нашийнику батарейку.

Лілу живе на півострові Олімпік американського штату Вашингтон. Вона одна із 60 пум, які беруть участь у дослідженні. Його проводять, щоб виявити місця, де ці хижаки з’являються найчастіше.

[Марк Елброх, експерт із пум]:
«Пуми дуже важливі для багатьох видів тварин, рослин та комах. Вони як сполучна ланка в екосистемі. Пуми її збагачують, допомагаючи поживним речовинам переміщатися, і також діють як клей, утримуючи разом усі частини екосистеми та зміцнюючи її».

У цьому регіоні пуми стоять на вершині харчового ланцюжка. Вони полюють на великих тварин, таких як лосі та олені. Проте не з’їдають усю тушу. Залишки здобичі дістаються іншим хижим ссавцям, а також птахам та комахам.

[Сет Райлі, еколог]:
«Є ще одне — пуми досить вразливі, бо їхня популяція надто мала. Особливість пум у тому, що це єдиний вид, який виконує роль вищого хижака. Вони часто полюють на оленів. Це їхня основна здобич».

Зараз над пумами нависла небезпека, бо вони ізольовані на півострові й не можуть шукати собі пару в сусідніх лісах. Шлях туди перегороджує траса. Нею щодня проїжджають 100 тисяч автомобілів, блокуючи пересування диких тварин.

Розв’язати проблему може екологічний міст.

[Глен Каліш, біолог]:
«Такі споруди дають змогу тваринам мігрувати. Проте будувати мости слід правильно — так, щоби звірі захотіли ними переміщатися. Тобто споруда має бути в такому місці, де тваринам буде зручно переходити».

Спостереження за 60-ма пумами на півострові допоможе фахівцям вибрати правильне місце для будівництва природного коридору.
Коротке посилання на цю сторінку:

Екологічний міст для пум збудують на півострові Олімпік у СШАПомпеї охоронятиме робопесНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїГалюциногенні гриби допоможуть проти депресії?Нова система спостереження допоможе позбутися заторів у столиці АвстраліїНа Філіппінах із банерів роблять тротуарну плиткуДві чилійки випадково знайшли рідкісні останки давньої морської рептиліїМісяцехід випробували на вулкані ЕтнаЧи стануть електричні літаки майбутнім авіації?Учені досліджують чисту альтернативу ядерній енергії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: