21.01.2022
Телеканал NTD

500-річну статую ацтекського божества показали в Мехіко

500-річну статую ацтекського божества показали в Мехіко

Ось такий вигляд мало божество ігор, краси й танців у виставі ацтеків. Статую бога Шочіпіллі вирізали..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Ось такий вигляд мало божество ігор, краси й танців у виставі ацтеків. Статую бога Шочіпіллі вирізали з каменю 500 років тому. Потім сотні років вона пролежала в землі. Її виявили під час розкопок у 2019 році.

Тепер кам’яну фігуру виставили в музеї Темпло Майор у Мехіко.

[Патрисія Ледесма, директор музею]:
«Її знайшли в одному з чотирьох районів стародавнього Теночтітлана, де багато релігійних символів. Шочіпіллі, ймовірно, пережив багато пригод, перш ніж його знайшли археологи. Зрештою він потрапив до нас, щоби ми ним захоплювалися».

Висота статуї – 36 сантиметрів. Головний убір нагадує корону чи діадему. У кам’яного божества відкритий рот, і видно сім зубів. Навколо рота хвилясті лінії. Вони символізують квітку.

Ім’я Шочіпіллі перекладається як «принц квітів». На честь божества ацтеки проводили свято прощання з квітами.

На початку XIX століття було знайдено іншу статуетку Шочипіллі. Вона зберігається в Національному антропологічному музеї в Мехіко.
Коротке посилання на цю сторінку:

500-річну статую ацтекського божества показали в МехікоПовітряні кулі збиратимуть CO₂Роботи сортують посилки на пошті в ГреціїНовинки CES: бритви з підігрівом та роботи, які копіюють рухи людейАвтобуси Барселони переведуть на біометанНебезпечне сміття на фінському заводі сортують роботиЕкологічний міст для пум збудують на півострові Олімпік у СШАДослідження: таємне життя лисиць у великих містахРоботи-патрульні стежать за порядком у СінгапуріЯкі гаджети стали «розумними» у 2021 році