18.07.2022
Телеканал NTD

Новим головою Європарламенту обрали політика з Мальти

Новим головою Європарламенту обрали політика з Мальти

Новим головою Європейського парламенту стала мальтійська політикиня Роберта Мецола. Голосування відбулось у французькому Страсбурзі. Мецола перемогла..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Новим головою Європейського парламенту стала мальтійська політикиня Роберта Мецола. Голосування відбулось у французькому Страсбурзі. Мецола перемогла двох інших кандидатів-жінок, набравши 458 із 616 голосів. Другий тур не потрібен.

Новий спікер належить до Націоналістичної партії Мальти, яка входить до правоцентристської Європейської народної партії.

43-річна Мецола стала наймолодшим головою Європарламенту та першою жінкою-спікером за останні 20 років. Вона змінила на цій посаді соціаліста Давида Сассолі, який помер минулого тижня. Йому було 65 років.

З 11 січня Мецола виконувала обов’язки голови, а тепер залишиться на цій посаді на два з половиною роки.

[Роберта Мецола, голова Європарламенту]:

«Дякую вам, дорогі члени Європарламенту. Для мене честь, що ви покладаєте на мене таку відповідальність. Я обіцяю робити все можливе, щоб працювати для цього парламенту та на благо всіх громадян ЄС».

Європейський парламент представляє 450 мільйонів громадян ЄС і називає себе серцем європейської демократії. Цей законодавчий та представницький орган безпосередньо обирають громадяни Євросоюзу.

Європарламент розділяє законодавчі функції із Радою ЄС, а також спільно з нею визначає бюджетну політику Євросоюзу. Також він контролює діяльність Європейської комісії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новим головою Європарламенту обрали політика з МальтиУкраїну несподівано відвідали поважні гостіСтолицю Венесуели руйнують зливиЗаспокоїтися та зарядитися енергією: Всесвітній день Фалунь Дафа в КиєвіНові санкції проти Росії запровадили США, Велика Британія та ЄСЄС хоче позбутися залежності від російського газуПовінь у Південно-Африканській Республіці: людям допоможуть військовикиНизка вибухів в Афганістані забрала десятки життівЯкі санкції запроваджують щодо Росії40 тисяч осіб евакуювали в Австралії через повені

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: