21.01.2022
Телеканал NTD

В Австралії успішно вирощують шотландських корів

В Австралії успішно вирощують шотландських корів

Цю місцевість найліпше можна розглянути з висоти пташиного польоту. Це одна з найбільших в Австралії ферм..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Цю місцевість найліпше можна розглянути з висоти пташиного польоту. Це одна з найбільших в Австралії ферм з розведення абердино-ангуської породи корів. Їхнє м’ясо мармурове й славиться ніжністю.

Господарство належить одній сім’ї. І їй довелося пристосуватися до суворих умов пустельного клімату.

[Ангус Маккей, власник ферми]:
«За рік тут випадає 20–25 сантиметрів опадів. Це вкрай мало».

Ангус і Кімберлі — фермери в третьому поколінні. Це господарство заснували в 1962 році. Чоловікові було 24, коли він перейняв управління від свого батька.

Абердино-ангуська порода, яку тут розводять, досить рідкісна. Родом із Шотландії. Загалом тут 4,5 тисячі голів. Найперша особливість ферми в тому, що вона органічна. У центральній Австралії це тренд.

До працівників тут ставляться як до членів сім’ї. І це дуже важливо, особливо в періоди посухи.

[Кімберлі Маккей, власниця ферми]:
«Торік ми пережили важкі часи. І в нас була чудова команда, яка нас підтримувала».

Як не дивно, працюють на фермі здебільшого жінки.

[Кімберлі Маккей, власниця ферми]:
«З огляду на те, що відбувається в Австралії, зараз досить складно найняти персонал, але, схоже, на посади претендує більше жінок. Так, у нас чимало жінок, які нам допомагають».

До 2019 року площа ферми становила 3600 квадратних кілометрів. Потім сім’я вирішила купити ще землі. Придбала сусідню ділянку. Її власниками були члени королівської родини Об’єднаних Арабських Еміратів. На ній розводили верблюдів та ослів.

Проте австралійці вирішили розпродати цих тварин і збільшити поголів’я абердино-ангуських корів до 13 тисяч.

Надалі вони планують передати бізнес своїм дітям.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Австралії успішно вирощують шотландських корів«Велика зелена стіна»: як від пустелі відгороджуються деревамиВ Ізраїлі влаштовують рибні бенкети для пеліканівНовий спалах: в Африці реєструють у 2,5 раза більше випадків захворювання на COVIDРідкісні черепахи з еластичним панциром опинилися на межі вимиранняВ Австралії бджолярі-аматори допомагають відродити популяцію бджілДвоголове теля народилося в ІндіїНовонароджені помирають: афганські переселенці благають про допомогуТисячі мігрантів не можуть покинути південь Мексики10 дерев за секунду: Україну планують озеленити