21.01.2022
Телеканал NTD

Як перефарбування дахів допоможе врятуватися від екстремальної спеки

Як перефарбування дахів допоможе врятуватися від екстремальної спеки

Барселона, яка розташована на березі Середземного моря, завжди насолоджувалася теплою зимою і прохолодним літом. Але останніми..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Барселона, яка розташована на березі Середземного моря, завжди насолоджувалася теплою зимою і прохолодним літом. Але останніми роками сюди дедалі частіше приходять хвилі екстремальної спеки.

Рекорд зафіксували влітку 2010 року, коли температура повітря перевищила 39 градусів. А 2020-й став найспекотнішим за останні майже 250 років.

Влада каталонської столиці вже кілька років посилено дбає про озеленення, щоб полегшити хвилі спеки. Але тепер знайшли інший спосіб. Група науковців дійшла висновку, що якщо пофарбувати дахи в білий, то приміщення може стати прохолоднішим на п’ять градусів Цельсія.

Вони також з’ясували, що будівлі й дорожні покриття вдень накопичують сонячне тепло, а потім вивільняють його ночами, що також посилює тепловий стрес.

[Серхі Вентура, дослідник]:
«У нашій моделі ми вибрали плоскі покрівлі на житлових будинках та фабриках, бо їх легше пофарбувати. І ми не пропонуємо фарбувати всі будинки. Лише ті, які легше. Ми виявили, що в такому разі температура під час спекоти знижується в середньому на 0,8 градуса. А в деяких місцях та в певний час дня температура спадала на понад 4 градуси».

Науковці взяли за основу літо 2015 року. Тоді денна температура коливалася в межах 35–40 градусів Цельсія, а ночами стовпчик термометра не опускався нижче за 25.

Тепер науковці закликають владу почати велике перефарбування.

[Серхі Вентура, дослідник]:
«Ми припускаємо, що знизити температуру ефективніше допоможе саме білий колір, а не зелені насадження».

Утім, останнє слово буде за міською адміністрацією. Хоча проєкт перефарбування не дуже дорогий, вона поки що жодних рішень не ухвалювала.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як перефарбування дахів допоможе врятуватися від екстремальної спекиЯк збирання вторсировини допомагає виживати людям на острові БаліСША почали впускати вакцинованих міжнародних мандрівниківЧерез локдаун на пляжах Пакистану — черепашачий бумЯк пеліканів ловлять голими руками, щоб урятувати від холодів40 років без електромережі: «сонячне» село досі живе«Велика зелена стіна»: як від пустелі відгороджуються деревамиОдразу 30 білих носорогів перевезли з ПАР до РуандиОстанній прихисток африканських лісових слонівДругий за кілька місяців канцлер Австрії готовий залишити свою посаду