05.10.2022
Телеканал NTD

Блакитні озера Афганістану залишилися без туристів

Блакитні озера Афганістану залишилися без туристів

Засніжені гори й блакитні озера. Ці місця розташовані в центрі Афганістану й зазвичай приваблюють тисячі туристів...

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Засніжені гори й блакитні озера. Ці місця розташовані в центрі Афганістану й зазвичай приваблюють тисячі туристів.

[Сайєд Реза, місцевий гід]:
«Банді-Амір — це туристичне місце. Тут чудові озера із чистою водою. Людям подобається проводити тут час. Це єдиний національний парк Афганістану. Тут тихо й безпечно».

Але тепер тут безлюдно. Останнім ударом став прихід до влади «Талібану». Але й до цього ситуація була невтішною.

[Сайєд Реза, місцевий гід]:
«У селі Банді-Амір мешкає 70–80 сімей. І їхнє життя повністю залежить від туризму. Якщо є туристи, їхні доходи хороші, якщо немає, то й грошей теж немає. Останні два роки доходи були поганими через коронавірус, а цього року після зміни влади туристів не стало».

Цей регіон зробили національним парком у 2009 році. Відтоді село поблизу озера процвітало.

[Сайєд Реза, місцевий гід]:
«Було дуже добре, взимку були лижні програми й конкуренція. І в зимовий і весняний сезон приїжджало багато туристів. Але відколи прийшов «Талібан», останні чотири місяці в Банді-Амірі туристів ми не бачили».

Банді-Амір — це ланцюжок із шести гірських озер, розташованих на висоті коло 3000 метрів. Це одне з найпопулярніших туристичних місць Афганістану. Але яка доля чекає на цю гірську перлину, невідомо.
Коротке посилання на цю сторінку:

Блакитні озера Афганістану залишилися без туристів«Леді зі світильником»: як прославилася британська медсестраУ Словаччині намагаються зупинити забруднення зі старої шахтиЗастосунок допомагає філіппінцям захиститися від зростання цін на пальнеРідкісну видру-альбіноса випадково виловили в ІракуГливи на кавовій гущі: ековиробництво в БельгіїАзербайджан відновлює відвойований у Вірменії курорт ШушаКава, чай та нагляд: кав’ярня допомагає не відкладати справи на потімТемзу в Лондоні хочуть заселити бобрами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: