20.02.2022
Телеканал NTD

В Ізраїлі знайшли стародавній перстень із ранньохристиянською символікою

В Ізраїлі знайшли стародавній перстень із ранньохристиянською символікою

Цьому персню 1700 років. Його знайшли на дні моря біля берегів стародавнього міста Кесарія в Ізраїлі...

Дата завантаження: 2022-01-20

video

Цьому персню 1700 років. Його знайшли на дні моря біля берегів стародавнього міста Кесарія в Ізраїлі. У масивне золоте кільце вставлено дорогоцінний зелений камінь. На ньому зображено пастуха з бараном на плечах.

[Роберт Кул, співробітник Управління старовини Ізраїлю]:
«На коштовному камені вигравіювано зображення Доброго Пастиря. Добрий Пастир – один із найраніших християнських символів, які використовували на Сході. Цей символ свідчить про те, що Ісус – пастир, і він захищає християн».

Цей перстень став одним із ранніх доказів існування християнської громади на Сході. Реліквію знайшли разом з іншими скарбами із затонулих кораблів. Це два судна, які, мабуть, стояли на якорі в порту Кесарія. Одне затонуло 1700 років тому, інше – 600.

Морські археологи знайшли сотні римських срібних та бронзових монет, статуетки та дзвони римської епохи, а також – керамічні посудини. Також виявили понад 500 срібних монет, викарбуваних у середньовіччі в Мамлюцькому султанаті. Ще одна знахідка – коштовний камінь із вигравіюваним зображенням ліри.

За словами археологів, у Кесарії була одна з перших християнських громад. Тут же апостол Петро хрестив римського сотника Корнилія.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Ізраїлі знайшли стародавній перстень із ранньохристиянською символікоюПовітряні кулі збиратимуть CO₂Автопром 2021-го: розкіш, інновації та електричні технологіїНовинки CES: бритви з підігрівом та роботи, які копіюють рухи людейАстронавти тренуються збирати марсіанський ґрунтЯпонець придумав, як добувати енергію з ураганів та тайфунівРобопес допомагатиме поліції та військовикамЯк зі шкідливої рослини роблять біопаливоТехнологія доповненої реальності дала змогу побачити ОлімпіюАвтобуси Барселони переведуть на біометан