25.12.2024
Телеканал NTD

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в Лондоні

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в Лондоні

Шість картин Тіціана, написаних за мотивами «Метаморфоз» Овідія, уперше за 400 років зібрали разом. Виставка проходить..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Шість картин Тіціана, написаних за мотивами «Метаморфоз» Овідія, уперше за 400 років зібрали разом. Виставка проходить у лондонській Національній галереї.

Полотна з міфологічними сюжетами великий венеціанський майстер створив у період з 1551 по 1562 рік. Їх замовив король Іспанії Філіп II.

[Маттіас Вівель, куратор виставки]:
«Ці картини були орієнтиром у розвитку європейського живопису. Вони мали величезну популярність і надихали цілі покоління художників. У XVI столітті вони перебували в Іспанії. Потім їх відвезли до інших країн Європи й до Америки».

Монарх дозволив художнику самому вибрати тему творів. Тіціан називав ці картини своєю поезією.

[Маттіас Вівель, куратор виставки]:
«Вони змінили напрямок і розвиток європейського живопису в бік більшої виразності. Тобто, Тіціан допоміг нам, сучасним художникам і глядачам, подивитися на картини з погляду самовираження».

Нині чотири з шести робіт належать британським галереям, одну зазвичай виставлено в Мадриді, і ще одну — у Бостоні.

Тіціан Вечелліо — знаменитий художник венеціанської школи доби Високого й Пізнього Відродження. Він писав портрети, а також картини на біблійні та міфологічні теми. Майстер прославився, коли йому не було ще й 30 років. Помер у глибокій старості від чуми.

Виставка в Лондоні триватиме до середини червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в ЛондоніДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівГодинник, який може точно йти 45 млн років, показали на виставці в ЖеневіВ Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимівВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в ІталіїМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАФестиваль «Звуки цвітіння» починається в Ботанічних садах К’ю в ЛондоніУ Хорватії прихід весни святкують Фестивалем вогнівТаємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніНезвичайна інсталяція: відеопортал зв’язав Нью-Йорк із Дубліном

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: