17.07.2021
Телеканал NTD

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в Лондоні

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в Лондоні

Шість картин Тіціана, написаних за мотивами «Метаморфоз» Овідія, уперше за 400 років зібрали разом. Виставка проходить..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Шість картин Тіціана, написаних за мотивами «Метаморфоз» Овідія, уперше за 400 років зібрали разом. Виставка проходить у лондонській Національній галереї.

Полотна з міфологічними сюжетами великий венеціанський майстер створив у період з 1551 по 1562 рік. Їх замовив король Іспанії Філіп II.

[Маттіас Вівель, куратор виставки]:
«Ці картини були орієнтиром у розвитку європейського живопису. Вони мали величезну популярність і надихали цілі покоління художників. У XVI столітті вони перебували в Іспанії. Потім їх відвезли до інших країн Європи й до Америки».

Монарх дозволив художнику самому вибрати тему творів. Тіціан називав ці картини своєю поезією.

[Маттіас Вівель, куратор виставки]:
«Вони змінили напрямок і розвиток європейського живопису в бік більшої виразності. Тобто, Тіціан допоміг нам, сучасним художникам і глядачам, подивитися на картини з погляду самовираження».

Нині чотири з шести робіт належать британським галереям, одну зазвичай виставлено в Мадриді, і ще одну — у Бостоні.

Тіціан Вечелліо — знаменитий художник венеціанської школи доби Високого й Пізнього Відродження. Він писав портрети, а також картини на біблійні та міфологічні теми. Майстер прославився, коли йому не було ще й 30 років. Помер у глибокій старості від чуми.

Виставка в Лондоні триватиме до середини червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Шість шедеврів Тіціана вперше за 400 років зібрали разом на виставці в ЛондоніУ болівійському зоопарку вдруге приносять потомство рідкісні андські фламінгоКисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років томуУ Греції з приходом весни розцвітають персикові й мигдалеві дереваЧервоні телефонні будки у Великій Британії перетворюють на музеї та бібліотекиКросівки Каньє Веста пішли з молотка за рекордні $ 1,8 млнУ лондонському музеї оновили галерею із шедеврами РафаеляСвіт спостерігав першу суперповню 2021 рокуКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»Найдовший у світі підвісний пішохідний міст побудували в Португалії