20.09.2022
Телеканал NTD

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світу

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світу

Простий набір вібрацій допоможе зрозуміти майже всі мови світу. Так стверджують студенти з політехнічного університету в..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Простий набір вібрацій допоможе зрозуміти майже всі мови світу. Так стверджують студенти з політехнічного університету в Нідерландах.

Вони розробили «розумний» рукав, а до нього — особливу мову на основі 39 різних звуків англійської.

[Ліза Овердевест, студентка]:
«У рукаві є 24 маленькі спікери. Коли вони видають звук, то трохи вібрують. Їх тут 24. Два ряди по шість згори, і два ряди по шість знизу».

Для кожного звуку — своя особлива вібрація. Студенти кажуть, що вивчення нової вібраційної мови йде коло місяця.

[Марія Турчина, студентка]:
«Узагалі нас надихнули фільми про супергероїв. Ми теж захотіли дати людям надздібності».

Поки «розумний» рукав може перетворювати на вібрації лише текст. Та вже незабаром він почне «розуміти» й живу мову. Для цього пристрій потрібно інтегрувати зі штучним інтелектом.

Команда каже, що така розробка з часом допоможе людям, що мають порушення слуху. Причому ті зможуть «відчувати» мову, навіть не дивлячись на мовця і не читаючи по губах.

Такі рукави планують використовувати у звичайному одязі.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світуЗастосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьмиГуртовий ринок у Мехіко стане ще й гігантською сонячною електростанцієюГіперкари, розроблені штучним інтелектом, будують у КаліфорніїБіонічна рука, яка «вчиться» нових жестів у будь-якому місці й у будь-який часСиній дім став популярним туристичним місцем СеулаНовий імплантат допоміг глухій жінці знову чутиНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїМетеликів-монархів стало прилітати більшеПрототип космічного заводу готують до запуску у Великій Британії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: