20.01.2022
Телеканал NTD

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світу

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світу

Простий набір вібрацій допоможе зрозуміти майже всі мови світу. Так стверджують студенти з політехнічного університету в..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Простий набір вібрацій допоможе зрозуміти майже всі мови світу. Так стверджують студенти з політехнічного університету в Нідерландах.

Вони розробили «розумний» рукав, а до нього — особливу мову на основі 39 різних звуків англійської.

[Ліза Овердевест, студентка]:
«У рукаві є 24 маленькі спікери. Коли вони видають звук, то трохи вібрують. Їх тут 24. Два ряди по шість згори, і два ряди по шість знизу».

Для кожного звуку — своя особлива вібрація. Студенти кажуть, що вивчення нової вібраційної мови йде коло місяця.

[Марія Турчина, студентка]:
«Узагалі нас надихнули фільми про супергероїв. Ми теж захотіли дати людям надздібності».

Поки «розумний» рукав може перетворювати на вібрації лише текст. Та вже незабаром він почне «розуміти» й живу мову. Для цього пристрій потрібно інтегрувати зі штучним інтелектом.

Команда каже, що така розробка з часом допоможе людям, що мають порушення слуху. Причому ті зможуть «відчувати» мову, навіть не дивлячись на мовця і не читаючи по губах.

Такі рукави планують використовувати у звичайному одязі.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Розумний» рукав допоможе зрозуміти майже всі мови світуРозроблено дрон, яким керують силою думкиАвтобуси Барселони переведуть на біометанНебезпечне сміття на фінському заводі сортують роботиЕкологічний міст для пум збудують на півострові Олімпік у СШАУ Лас-Вегасі запрацювала технологічна виставка CESФейсбук змінить свою назвуТелескоп «Джеймс Вебб» буде в 100 разів чутливіший за «Габбл»Фейсбук оприлюднив нову назву та логотипПерший у світі автобус-поїзд запустили в Японії