20.12.2022
Телеканал NTD

Мумію в позі ембріона знайшли в Перу

Мумію в позі ембріона знайшли в Перу

Вона добре збереглася, і їй щонайменше 800 років, а може, і всі 1200. У Перу знайшли..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Вона добре збереглася, і їй щонайменше 800 років, а може, і всі 1200. У Перу знайшли мумію, яка належить до періоду доїнської цивілізації.

[Пітер ван Дален Луна, археолог]:
«Мумію жителя високогірних Анд поховали приблизно між 800 та 1200 роками нашої ери. Радіовуглецеве датування дасть нам точнішу хронологію».

Її знайшли в овальній підземній похоронній споруді. Людину було Поховано в позі ембріона.

[Пітер ван Дален Луна, археолог]:
«Головна особливість у тому, що все тіло перетягнуте мотузками, руки затуляють обличчя. Це було частиною місцевого поховального ритуалу».

Розкопки ведуть в археологічному комплексі, що на сході від столиці Перу, Ліми. Як припускають, споруди та поховання належать культурі чакла.

Біля мумії знайшли підношення, зокрема горщики та інші вироби з глини, а ще гарбузи із залишками рослин.

Учені надіються, що знахідка допоможе ліпше пізнати особливості давнього народу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мумію в позі ембріона знайшли в Перу«Цибуля без сліз» з’явиться в магазинах Великої Британії500-річну статую ацтекського божества показали в МехікоЯк врятувати летючих лисиць від спеки, вигадали в АвстраліїНадувний скутер-валізу винайшли в ЯпоніїЯк роботи допоможуть відтворити загублені фрески ПомпеївФейсбук змінить свою назвуРобопес допомагатиме поліції та військовикамРоботи сортують посилки на пошті в ГреціїУ Бразилії знайшли кістки динозаврів і сподіваються відкрити нові види