05.09.2022
Телеканал NTD

Мумію в позі ембріона знайшли в Перу

Мумію в позі ембріона знайшли в Перу

Вона добре збереглася, і їй щонайменше 800 років, а може, і всі 1200. У Перу знайшли..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Вона добре збереглася, і їй щонайменше 800 років, а може, і всі 1200. У Перу знайшли мумію, яка належить до періоду доїнської цивілізації.

[Пітер ван Дален Луна, археолог]:
«Мумію жителя високогірних Анд поховали приблизно між 800 та 1200 роками нашої ери. Радіовуглецеве датування дасть нам точнішу хронологію».

Її знайшли в овальній підземній похоронній споруді. Людину було Поховано в позі ембріона.

[Пітер ван Дален Луна, археолог]:
«Головна особливість у тому, що все тіло перетягнуте мотузками, руки затуляють обличчя. Це було частиною місцевого поховального ритуалу».

Розкопки ведуть в археологічному комплексі, що на сході від столиці Перу, Ліми. Як припускають, споруди та поховання належать культурі чакла.

Біля мумії знайшли підношення, зокрема горщики та інші вироби з глини, а ще гарбузи із залишками рослин.

Учені надіються, що знахідка допоможе ліпше пізнати особливості давнього народу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мумію в позі ембріона знайшли в ПеруУ Японії зробили робота-цапаПомпеї охоронятиме робопесБілих ведмедів з іншою генетикою знайшли у віддаленому регіоні ГренландіїЗ’явилося перше зображення чорної діри, що в центрі нашої галактикиБританці встановлюють турбіни й сонячні панелі, щоб менше платитиСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіДо бідних районів Найробі проводять дешевий інтернетНова система спостереження допоможе позбутися заторів у столиці АвстраліїВ Аргентині описали найбільшого мегараптора з довгими кігтями-серпами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: