03.01.2021
Телеканал NTD

Чому виникає біль у спині, і що з цим робити

Чому виникає біль у спині, і що з цим робити

Біль у спині перетворюється на епідемію. Під час карантину чимало людей сидять удома за комп'ютерами й..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Біль у спині перетворюється на епідемію. Під час карантину чимало людей сидять удома за комп’ютерами й менше рухаються. І проблема стає дедалі очевиднішою. Наприклад, у Великій Британії це одна з найпоширеніших причин недієздатності.

Нещодавно спину потягла й королева Єлизавета ІІ. Після цього про проблеми з хребтом заговорили голосніше.

Звісно, у випадку з королевою все можна списати на вік. Але фізіотерапевти зазначають, що біль у спині зараз набагато частіше виникає і в молодих.

[Ліба Ширан, фізіотерапевт]:
«Вони стають частішими навіть серед дітей шкільного віку».

Якщо це розтягнення, то зазвичай проходить саме собою. Але, як кажуть фахівці, розтягнення спини трапляється досить рідко.

[Ліба Ширан, фізіотерапевт]:
«Розтягнення зв’язок у хребті може стати великою проблемою, але це не дуже поширене явище. <…> Значно обтяжливіший біль — це біль, який стає постійним».

Водночас причин такого болю може бути дуже багато.

[Ліба Ширан, фізіотерапевт]:
«Це може бути невралгічний біль, який поширюється вниз по нозі та вражає нерв. Може бути ноципластичний біль, який, по суті, вважається ознакою ураження центральної нервової системи. І часто трапляється комбінація всіх цих чинників. Розтягнення зв’язок чи тканинна патологія окремо буває вкрай рідко».

Медики радять, що якщо болить спина, слід і далі бути активним і виконувати всі повсякденні справи. За їхніми словами, це ключова річ, бо тривала бездіяльність може лише посилити біль.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чому виникає біль у спині, і що з цим робитиРобопес допомагатиме поліції та військовикамПівнічна жаба через 30 років повернулася до Норфолку«Сонячну» каву виробляють італійські винахідникиМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняМумію в позі ембріона знайшли в ПеруПовітряні кулі збиратимуть CO₂Компанія «Apple» показала новий «iPhone 13»Нобелівська премія з хімії: інструмент синтезу молекулЯпонець придумав, як добувати енергію з ураганів та тайфунів