29.11.2021
Телеканал NTD

Польський студент створює 3D-друковані протези для собак

Польський студент створює 3D-друковані протези для собак

Цю собаку з інвалідністю звуть Соня — перша пацієнтка польського студента-ветеринара Мацея Щепанського. Він розробляє метод..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Цю собаку з інвалідністю звуть Соня — перша пацієнтка польського студента-ветеринара Мацея Щепанського. Він розробляє метод створення індивідуальних 3D-друкованих протезів для тварин та витрачає на це всю стипендію.

Соня ще цуценям потрапила під вантажівку й утратила праву задню лапу. Нині їй приміряють штучну кінцівку.

[Мацей Щепанський, розробник протезів]:
«Я роблю протези з огляду на потреби конкретної тварини. У цьому перевага виробу. Протези ідеально сідають на куксу. Розмір повністю підходить, а висота регульована».

Собака начебто чудово ходить і на трьох лапах. Але її власниця помічає тривожні зміни.

[Кароліна Попецька, власниця собаки]:
«Я вже бачу, що праве стегно дуже опускається і зміщується праворуч. Це шкідливо для собаки, бо з віком суглоби можуть захворіти та перестати працювати».

Ветеринари теж кажуть, що все життя стрибати на трьох лапах не можна.

[Мацей Щепанський, розробник протезів]:
«Суглоби працюють дедалі гірше, м’язи перебудовуються. Там, де лапа не працює, вони атрофуються. Страждає весь організм».

Студент спочатку робить зліпок кукси, далі його зацифровує, а потім розробляє протез. Такі штучні кінцівки можуть коштувати до 750 доларів. Мацей уважає, що в деяких випадках ліпше не замінювати недієздатний суглоб на імплантат, а зробити такий протез.

[Мацей Щепанський, розробник протезів]:
«Вони дешевші за ендопротези, бо 3D-друк обходиться недорого. І це доступний метод, до того ж протез можна зробити швидко».

У Польщі виробництво 3D-друкованих протезів — явище нове. Мацей планує відкрити свою компанію і допомагати домашнім тваринам, які втратили лапу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Польський студент створює 3D-друковані протези для собакЕкспо-2020: Сінгапур демонструє роботів озеленювачівУ Каліфорнії грядки доглядають роботиАвтобуси Барселони переведуть на біометанАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій Британії«Живі морські стіни» повертають біорізноманіття в гавань СіднеяЯк екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторіїЖир, кров, м’язи: як друкують альтернативне м’ясоЯк залишатися щасливим у старості, з’ясували вченіУнікальна кімната: як жили раби в Помпеях