28.08.2021
Телеканал NTD

Корови, комахи й велосипедисти: як Таллінн став зеленою столицею

Корови, комахи й велосипедисти: як Таллінн став зеленою столицею

Корови, комахи-запилювачі й велосипедисти. Усі вони допомагають Таллінну ставати ще зеленішим. Раніше цього місяця Європейська комісія..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Корови, комахи-запилювачі й велосипедисти. Усі вони допомагають Таллінну ставати ще зеленішим.

Раніше цього місяця Європейська комісія назвала місто зеленою столицею Європи 2023 року. Такий титул Таллінн дістав за захист зелених насаджень, зниження шумового забруднення й поліпшення якості води.

У заповіднику, що на околиці міста, стадо шотландських гайлендських корів не просто випасають. Воно збільшує місцеве біорізноманіття.

У деяких районах зелені дозволили розростатися природно, щоб створити середовище для комах-запилювачів.

Ці зелені насадження пов’язані між собою 13-кілометровою дорогою — так званим шосе запилювачів. Воно проходить через райони міста.

[Лійві Маекаллас, садівник і ландшафтний архітектор]:
«Мета в тому, щоб розширити можливості запилювачів, а ще заохотити більше людей користувалися цим шосе».

Таллінн привернув до себе загальну увагу, коли у 2013 році зробив громадський транспорт безплатним для жителів міста. Влада також хоче привабити на дороги більше велосипедистів. Уже через шість років кількість поїздок на велотранспорті має становити 11 % загальної кількості. Це в чомусь обмежить водіїв.

[Ерік Сарапуу, працівник міської адміністрації]:
«Треба буде зменшити смуги, бо якщо не зайняти місце, вони не поміняють свого способу життя і, як і раніше, їздитимуть на машині. І ці зміни — досить непопулярні, їх важко впровадити».

Кількість жителів Таллінна ось уже як 20 років постійно зростає. І зараз у місті мешкає понад 445 тисяч осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Корови, комахи й велосипедисти: як Таллінн став зеленою столицеюЖорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у БерлініТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й МексикоюРибалки пересіли на каное заради рифівНа Шрі-Ланці через зростання смертності від COVID-19 почали робити картонні труниТуризм Таїланду занепадає без іноземцівТуреччина будує стіну на кордоні з ІраномРуйнівні пожежі пробивають захисну броню гігантських секвойСправжній чай ройбуш тепер можуть робити лише в ПАР