20.01.2022
Телеканал NTD

Фейсбук й інстаграм повернулися: що стало причиною відключення

Фейсбук й інстаграм повернулися: що стало причиною відключення

Фейсбук, інстаграм і вотсапп знову запрацювали після майже шестигодинного відключення в понеділок. Фейсбук перепросив у користувачів...

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Фейсбук, інстаграм і вотсапп знову запрацювали після майже шестигодинного відключення в понеділок.

Фейсбук перепросив у користувачів. Водночас компанія спочатку не назвала причини збою.

Пізніше вона заявила, що проблема — у неправильній зміні конфігурації на маршрутизаторах.

Генеральний директор Марк Цукерберг опублікував у фейсбуці звернення: «Вибачте за сьогоднішній збій. Я знаю, як ви покладаєтеся на наші послуги, щоби бути на зв’язку з дорогими вам людьми».

Відключення — це вже другий удар по Фейсбуку за кілька днів. У неділю колишня працівниця соцмережі оприлюднила внутрішню документацію компанії. Вона також звинуватила платформу в тому, що та більше цінує прибуток, ніж безпеку користувачів, і що саме через це вона часто не видаляє неправдивий контент, або повідомлення, що розпалюють ненависть.

Акції Фейсбуку подешевшали майже на 5 %. Однак відновили близько половини відсотка вартості, коли платформа повернулася до роботи.

Кілька працівників Фейсбуку, які не схотіли називатися, заявили, що, на їхню думку, відключення сталося через внутрішню помилку. Вона пов’язана з тим, як інтернет-трафік спрямовується до систем соцмережі.

Експерти з безпеки також кажуть, що причиною збою могла бути ненавмисна помилка або саботаж працівників компанії.

Щогодини відключення Фейсбук утрачав більш як пів мільйона доларів доходу від реклами в США.

Водночас поки Фейсбук, інстаграм і вотсапп не працювали, у мережі почали з’являтися кумедні дописи від інших інтернет-гігантів.

Так, соцмережа «Твіттер» опублікувала таке повідомлення: «Привіт у буквальному розумінні слова всім». А особисто Інстаграму вона написала: «Привіт і гарного понеділка».

На сторінці Книги рекордів Гіннеса у твіттері з’явився такий допис: «Можливо, уже побито рекорд з найбільшої кількості користувачів у твіттері».

А «Старбакс» додав: «Саме час пити каву».
Коротке посилання на цю сторінку:

Фейсбук й інстаграм повернулися: що стало причиною відключенняТисячі мігрантів не можуть покинути південь МексикиАмазонський дельфін політав у літаку в КолумбіїДесять тисяч осіб, попри заборону, протестували в АмстердаміЩо робити, якщо загорілася ялинкаЯк збирання вторсировини допомагає виживати людям на острові БаліЯк гатки для дощу допомагають захистити ґрунт від ерозіїОстанній прихисток африканських лісових слонівІзраїль дозволив в’їзд вакцинованим туристамЧи захищають нинішні вакцини від нового штаму коронавірусу омікрон