24.05.2021
Телеканал NTD

Не спонсорувати Олімпіаду-2022 у Пекіні закликали уйгури

Не спонсорувати Олімпіаду-2022 у Пекіні закликали уйгури

«Ні геноцидним Іграм!» — скандують уйгури біля страхової компанії в Мюнхені. Півсотні протестувальників вимагають не спонсорувати..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

«Ні геноцидним Іграм!» — скандують уйгури біля страхової компанії в Мюнхені. Півсотні протестувальників вимагають не спонсорувати зимову Олімпіаду-2022 у Пекіні.

Вони заявляють, що комуністична влада Китаю переслідує мусульман-уйгурів у регіоні Сіньцзян, а також тибетців. Протестувальники називають це геноцидом.

[Асгар Джан, голова Союзу Східного Туркестану в Європі]:
«Країну, яка зневажає права людини й учиняє геноцид, не можна допускати до проведення Олімпіади. Великі міжнародні компанії не повинні спонсорувати Китай і підтримувати його. Інакше це означатиме, що західні демократичні країни або компанії з цих країн підтримують дії китайської влади».

Китайських комуністів неодноразово звинувачували в репресіях етнічних і релігійних меншин. Переважно це уйгури, тибетці, парафіяни домашніх християнських церков і прихильники духовної практики Фалуньгун.

Як повідомляють очевидці, влада помістила понад мільйон уйгурів до так званих центрів професійного підготовлення, які по факту — звичайні в’язниці.

[Асгар Джан, голова Союзу Східного Туркестану в Європі]:
«Людей безпричинно заарештовують, жінок насильно стерилізують, дітей розлучають із батьками, щоби дати їм китайську освіту. Ситуація гіршає з кожним днем ​​і з кожним роком».

Зі слів правозахисників, компартія змушує уйгурів відмовитися від їхньої віри й культури. Пекін усі звинувачення відкидає.

Уряди західних країн й ООН поки не можуть перевірити стан мусульман-уйгурів у Сіньцзяні, бо китайська влада не відкриває туди доступу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Не спонсорувати Олімпіаду-2022 у Пекіні закликали уйгури350 шрамів: ліванець знов і знов згадує вибух у Бейруті59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихЧи дозволять афганським дівчаткам повернутися до школи?Суд Франції: вхід до ресторанів — тільки вакцинованимООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна кризаЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїІндійський вчитель проводить уроки на дорозіПума, мавпи й черепахи: 100 тварин випустили в дику природу КолумбіїВхід до Венеції хочуть зробити платним