21.02.2021
Телеканал NTD

Як залишатися щасливим у старості, з’ясували вчені

Як залишатися щасливим у старості, з'ясували вчені

У досить поважному віці, але бадьорі. Ці тенісисти мають прекрасну форму, бо займаються улюбленою справою. 88-річний..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

У досить поважному віці, але бадьорі. Ці тенісисти мають прекрасну форму, бо займаються улюбленою справою. 88-річний Колін Вінн — найстарший із них.

[Колін Вінн, житель Аделаїди]:
«Мені це дуже подобається, я активний і можу підтримувати форму».

Але річ не лише у фізичному здоров’ї.

[Мойра Ньюман, жителька Аделаїди]:
«Це просто приємно. І головне — не сприймати це серйозно, а діставати задоволення. Гадаю, це корисно і для серця, і для душі».

Учені поділяють цю думку. Вони на чолі з фахівцями Університету Фліндерса провели міжнародне дослідження, вивчивши життя та звички 73-х людей віком коло 90 років.

Експерти з’ясували, що старі люди щасливіші, коли займаються чимось важливим для себе.

[Тім Віндзор, учений]:
«Ми виявили, що коли учасники дослідження роблять щось значуще, то мають дуже гарний емоційний стан».

Це може бути що завгодно. Наприклад, 93-річна Беріл уже півстоліття волонтерить у благодійній організації. Відмовлятися від цієї роботи поки не збирається.

[Беріл Вайлд, жителька Аделаїди]:
«Іти вперед і робити. Не здаватися, бо я планую пройти ще трохи».

Водночас, за словами вчених, заняття чи робота мають бути для людей поважного віку посильними. Інакше ефект буде зворотним. Але головний принцип щасливої старості — робити те, що любиш, так довго, як зможеш.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як залишатися щасливим у старості, з’ясували вченіУ Швейцарії будують високогірну сонячну електростанціюМамонт, який пройшов два кола ЗемліЗа нами спостерігають? Астрономи визначили частини галактики, звідки видно ЗемлюКомпанія «Apple» показала новий «iPhone 13»Як гливи очищають природу після лісових пожежУ Парижі до Олімпіади-2024 хочуть розпочати роботу служби аеротаксіУ світі відзначають 30-річчя першого вебсайтуMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій Британії