21.02.2021
Телеканал NTD

Скарби жерців: під мексиканською пірамідою знайшли стародавні артефакти

Скарби жерців: під мексиканською пірамідою знайшли стародавні артефакти

Усім цим предметам — понад 2000 років. Вони були закопані в тунелі під мексиканською пірамідою Пернатого..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Усім цим предметам — понад 2000 років. Вони були закопані в тунелі під мексиканською пірамідою Пернатого Змія в Теотіуакані. Щоб їх знайти, археолог Серхіо Гомесу разом із командою потратив більш як 10 років.

[Серхіо Гомес, археолог]:
«Ми виявили багато предметів з унікальними текстами й матеріалами в гарному стані. Вони допомагають нам розширити уявлення про те, яким раніше був тунель».

Загалом було знайдено коло ста тисяч предметів. Серед них витончені статуї, нефритові прикраси, гігантські мушлі, мальована кераміка й багато інших артефактів, які добре збереглися.

Наприклад, ця бурштинова куля, ймовірно, висіла на шиї священника. Можливо, у ній був тютюн. Сам тунель виблискував золотом. Усередині його покривали дрібні шматочки піриту, який схожий на дорогоцінний метал.

Археологи дійшли висновку, що тунель використовували до 250 року нашої ери.

Під час церемоній у ньому підносили дари різним богам підземного світу й головному божеству міста — Кетцалькоатлю.

Тут виявили коло 30 останків тварин, переважно хижаків, зокрема ягуарів та пум. Крім того, знайшли залишки людського волосся і шкіри.

Але найбільше археологів вразили квіти. Вони відкопали чотири букети, які використовували в ритуалах.

[Серхіо Гомес, археолог]:
«Букети добре збереглися, і можна побачити, як їх було зв’язано. Ми навіть знайшли мотузки, якими їх перетягнули».

Теотіуакан — ровесник Стародавнього Риму. Він процвітав приблизно зі 100 року до нашої ери по 550 рік нашої ери. Там жило 200 тисяч осіб, які здебільшого мешкали в багатоквартирних кам’яних будівлях, прикрашених фресками.
Коротке посилання на цю сторінку:

Скарби жерців: під мексиканською пірамідою знайшли стародавні артефактиЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіПівнічна жаба через 30 років повернулася до Норфолку19-річна бельгійка хоче побити рекорд, самотужки облетівши світ на монопланіЧому в Австралії почали вивчати вугрів?Економить воду й час: на Криті розробили «розумну» систему зрошенняКанали Сошимілко в Мехіко очищають бульбашками повітряМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняGPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахівУ Швейцарії будують високогірну сонячну електростанцію