23.11.2021
Телеканал NTD

Лідер опору «Талібану» обіцяє боротися

Лідер опору «Талібану» обіцяє боротися

Афганці в провінції Панджшер відмовляються здаватися «Талібану». Так, віцепрезидент регіону Армулла Салех, а також польовий командир..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Афганці в провінції Панджшер відмовляються здаватися «Талібану». Так, віцепрезидент регіону Армулла Салех, а також польовий командир афганців Ахмад Массуд на прізвисько Панджшерський Лев обіцяють боротися з талібами. Вони також кажуть, що визнають тільки поліетнічний уряд.

Водночас у недавньому інтерв’ю Массуд сказав, що війни не хоче, і що найкраще почати мирні переговори.

Панджшер розташований у долині серед гір. Бойовики «Талібану» поки не почали його штурмувати, бо він відгороджений природним захисним бар’єром — Панджшерською ущелиною. Провінцію вважають центром опору талібам. Після того як бойовики захопили Кабул, туди втекли залишки військових підрозділів, а також місцеві збройні формування.

Ахмад Массуд — син Ахмада Шаха Массуда, одного з головних лідерів антирадянського опору 80-х років. Він закликає створити уряд, який би містив усі етнічні групи Афганістану. До речі, у Панджшері понад 98 % населення — таджики.

Водночас з аеропорту Кабула триває евакуація. Багато сімей із дітьми та інші люди чекають біля повітряної гавані, сподіваючись вилетіти. Західні країни, зокрема США, Канада, Австралія, Велика Британія та інші, обіцяють вивезти тисячі людей. Виїхати переважно хочуть ті, хто боїться відплати талібів, а також люди, які не хочуть знову повертатися до епохи суворих ісламістських законів, які діяли в країні 20 років тому.
Коротке посилання на цю сторінку:

Лідер опору «Талібану» обіцяє боротисяКанада вивезе з Афганістану 21 тисячу людейЗливи в Європі змивають машини й затоплюють містаІзраїль повідомляє про зниження ефективності вакцини Pfizer/BioNTechУ пожежі в Іспанії загинув один вогнеборецьБілоруська спортсменка Тимановська отримала польську гуманітарну візуУбито президента Гаїті, кількох нападників застрелилиПрогнози не виправдалися: як завершилися регіональні вибори у ФранціїДев’ятьох активістів Гонконгу засудили до місяців в’язниціТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й Мексикою