23.12.2021
Телеканал NTD

Машини наступають: британський стартап зробив робота, який стежить за врожаєм

Машини наступають: британський стартап зробив робота, який стежить за врожаєм

Цей працівник однієї з британських ферм методично досліджує грядку за грядкою. Це «Том» — чотириколісний робот,..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Цей працівник однієї з британських ферм методично досліджує грядку за грядкою. Це «Том» — чотириколісний робот, який стежить за станом урожаю.

«Том» створює мапу поля за допомогою GPS і штучного інтелекту. Його розробники намагаються зменшити витрати фермерів і зупинити зростання цін на продукти.

[Сем Вотсон Джонс, співзасновник компанії ― розробника робота]:
«Якщо сьогодні проїдетеся сільською місцевістю, то побачите величезні поля, на яких вирощують тільки одну культуру. Це роблять навмисно, щоби техніка працювала ефективніше. А ми хочемо створити таку систему, де для кожної ділянки визначають оптимальні рослини».

«Том» працює автономно й за день може охопити до 20 гектарів полів. Приблизно за вісім годин він збере вам шість терабайтів корисних даних. Але переглядати все самостійно не доведеться. Інформацію відправляють «Вілмі» — системі, яка теж працює на штучному інтелекті. Вона все аналізує. Уміє, наприклад, відрізняти злаки від бур’янів.

[Сем Вотсон Джонс, співзасновник компанії ― розробника робота]:
«Ми збираємо всілякі дані про кожну рослину: який її стан, скільки в ній поживних речовин, це культурна рослина чи бур’ян».

На початку квітня цього року в комерційну експлуатацію надійшов перший робот «Том». Його можна орендувати помісячно. У компанії кажуть, що в чергу на нього вже вишикувалося близько 140 фермерів. 2023 року обслуговувати таким чином планують уже понад 100 ферм.
Коротке посилання на цю сторінку:

Машини наступають: британський стартап зробив робота, який стежить за врожаємНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій БританіїЯпонська компанія Fujifilm: від плівки для фотоапаратів до ПЛР-тестівЗа нами спостерігають? Астрономи визначили частини галактики, звідки видно ЗемлюПланетохід «Наполегливість» почав шукати сліди життя на МарсіБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходитиЛипень став третім найспекотнішим за всю історію спостереженьНАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затоплено