07.08.2024
Телеканал NTD

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарів

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарів

Комариний укус можна навіть не відчути, але ці комахи тепер не такі вже й безпечні. Про..

Дата завантаження: 2024-10-07

video

Комариний укус можна навіть не відчути, але ці комахи тепер не такі вже й безпечні. Про це попереджають німецькі науковці.

Біолог Дорін Вернер складає такий собі атлас комарів. Це база даних поширення кровосисних у Німеччині. Нещодавно дослідники виявили азійських тигрових комарів. Вони з’явилися у Пфальці, а також деяких районах Тюрингії та Франконії.

Ці комахи можуть переносити до 200 видів хвороб, серед яких віруси денге, чикунгунья, Зіка й вірус Західного Нілу. Багато захворювань смертельно небезпечні. Водночас проти деяких немає ні вакцин, ні ліків.

Науковці вважають, що чужорідних комарів занесли мандрівники.

[Дорін Вернер, біолог]:
«Люди дуже швидко можуть дістатися з пункту А до пункту Б. А це означає, що ми можемо переносити не лише хвороботворні мікроорганізми, а й комарів. Це відбувається й під час міжнародних подорожей, і поїздок країною».

Поки в Німеччині не виявили жодного випадку передання небезпечних вірусів тигровими комарами. Але колись це може статися.

[Дорін Вернер, біолог]:
«Якщо ми швидко відреагуємо, то зможемо зупинити розмноження комарів. Вони не літають далі ніж, на 300 метрів. Можна ліквідувати всі водойми в цьому районі й так знищити осередок інфекції».

Науковці радять садівникам не залишати на ділянках відкриті посудини з водою. Так комарам буде нікуди відкладати яйця.

Мало хто знає, що комарі, проте, і корисні. Їхні личинки фільтрують воду, а лялечки збагачують ґрунт мікроелементами. Комарині укуси можуть поліпшити кровообіг. Ці комахи знаходять на тілі людини слабкі місця і, кусаючи, руйнують дрібні капілярні тромби.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарівПавла Дурова випустили під заставу в 5 млн євро, висунувши йому звинуваченняТуристам і мешканцям Данії прищеплюватимуть екологічні звичкиАфриканка-бджолярка захищає бджіл та допомагає людямМалайзія розробила план опіки над орангутангами для імпортерів пальмової оліїБез їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьГолова ВООЗ: «Світ має прокинутися та допомогти Судану»Фінський зоопарк поверне Китаю двох панд раніше за домовлений термінРибалки використовують застосунок, щоб захистити затоку Гуанабара від забрудненняДвоє австралійців створили вулики, які дають змогу отримувати більше меду

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: