03.12.2021
Телеканал NTD

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарів

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарів

Комариний укус можна навіть не відчути, але ці комахи тепер не такі вже й безпечні. Про..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Комариний укус можна навіть не відчути, але ці комахи тепер не такі вже й безпечні. Про це попереджають німецькі науковці.

Біолог Дорін Вернер складає такий собі атлас комарів. Це база даних поширення кровосисних у Німеччині. Нещодавно дослідники виявили азійських тигрових комарів. Вони з’явилися у Пфальці, а також деяких районах Тюрингії та Франконії.

Ці комахи можуть переносити до 200 видів хвороб, серед яких віруси денге, чикунгунья, Зіка й вірус Західного Нілу. Багато захворювань смертельно небезпечні. Водночас проти деяких немає ні вакцин, ні ліків.

Науковці вважають, що чужорідних комарів занесли мандрівники.

[Дорін Вернер, біолог]:
«Люди дуже швидко можуть дістатися з пункту А до пункту Б. А це означає, що ми можемо переносити не лише хвороботворні мікроорганізми, а й комарів. Це відбувається й під час міжнародних подорожей, і поїздок країною».

Поки в Німеччині не виявили жодного випадку передання небезпечних вірусів тигровими комарами. Але колись це може статися.

[Дорін Вернер, біолог]:
«Якщо ми швидко відреагуємо, то зможемо зупинити розмноження комарів. Вони не літають далі ніж, на 300 метрів. Можна ліквідувати всі водойми в цьому районі й так знищити осередок інфекції».

Науковці радять садівникам не залишати на ділянках відкриті посудини з водою. Так комарам буде нікуди відкладати яйця.

Мало хто знає, що комарі, проте, і корисні. Їхні личинки фільтрують воду, а лялечки збагачують ґрунт мікроелементами. Комарині укуси можуть поліпшити кровообіг. Ці комахи знаходять на тілі людини слабкі місця і, кусаючи, руйнують дрібні капілярні тромби.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Німеччині виявили небезпечних азійських комарівЕфіопці розповідають про голод і зґвалтування в зоні воєнного конфліктуНовий штам Omicron уже виявляють у ЄвропіРуйнівні пожежі пробивають захисну броню гігантських секвойМедитація на уроках: оздоровлення душі й тіла запроваджують у школахЯк гатки для дощу допомагають захистити ґрунт від ерозіїЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівЛондонські автобуси перетворюють на пункти допомоги бездомнимЧерез посуху в Бразилії висихають водосховищаУ гігантському павільйоні Дубая відкрилася Всесвітня виставка — 2020