03.12.2021
Телеканал NTD

Як і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбіті

Як і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбіті

На картинках космос здається дуже спокійним. Та це не так. Низька навколоземна орбіта — вороже середовище..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

На картинках космос здається дуже спокійним. Та це не так. Низька навколоземна орбіта — вороже середовище для будь-якого організму й матеріалу. Наприклад, на космічні кораблі, які рухаються зі швидкістю 27 тисяч кілометрів за годину, впливає радіація, пил і космічне сміття. Температура за бортом коливається від мінус 150 до плюс 150 градусів Цельсія.

Тепер же Європейське космічне агентство просить науковців створити нові матеріали. Ці полімери зможуть протистояти суворим умовам космосу. Усі зразки тестуватимуть на Міжнародній космічній станції.

Значення має кожен кілограм. Чим важча ракета, тим більше пального їй треба. До того ж навколоземна орбіта швидко перетворюється на звалище неробочих супутників та інших уламків.

Науковці шукають нові матеріали: удвічі легші й довговічніші. Вони кажуть, що старіння матеріалу відбувається на молекулярному рівні.

[Ян Гаммертон, професор Бристольського університету]:
«На нього впливає ультрафіолет. Ультрафіолет у вакуумі — це дуже високе електромагнітне випромінювання, яке нагріває матеріал, спричиняючи молекулярну вібрацію. Тобто матеріали мають витримувати великий обсяг енергії, і водночас їхня молекулярна структура не повинна порушуватися».

Зараз у спеціальній камері тестують нову смолу у взаємодії з вуглецевим волокном. Її піддають великому тискові й високій температурі. Дослідники кажуть, що такий полімер зможе самовідновлюватися.

[Ян Гаммертон, професор Бристольського університету]:
«Коли на нього впливає, наприклад, навколоземна орбіта, матеріал вступає в реакцію з (атомарним) киснем, він реагує на ці радикали й утворює на своїй поверхні оболонку. Тобто на поверхні полімеру з’являється захисний панцир».

У майбутньому науковці планують створити технологію, яка б дала змогу виробляти матеріали прямо в космосі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбіті«Сонячну» каву виробляють італійські винахідникиБез голки: винайшли новий спосіб робити щепленняВ Австралії діти самі забезпечують школу електроенергієюСкарби жерців: під мексиканською пірамідою знайшли стародавні артефактиФейсбук оприлюднив нову назву та логотипЯк екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторіїПівнічна жаба через 30 років повернулася до НорфолкуЯпонець придумав, як добувати енергію з ураганів та тайфунівЯк помитися й поїсти за умов невагомості