23.12.2021
Телеканал NTD

Новий застосунок розшифровує почуття котів

Новий застосунок розшифровує почуття котів

Ваш кіт дещо пригнічений, проте як завжди мовчить? Добра новина: виникла можливість заглянути у свідомість вашого..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Ваш кіт дещо пригнічений, проте як завжди мовчить? Добра новина: виникла можливість заглянути у свідомість вашого вихованця. Новий застосунок, який використовує штучний інтелект, навчився оцінювати самопочуття котів і розшифровувати мімічні зміни їхніх мордочок.

Застосунок назвали «Table». Він оцінює положення вух, звуженість очниць та очей, напругу морди, а також положення вусів та голови.

Розробники кажуть, що їхній застосунок поєднує штучний інтелект із функцією розпізнавання обличчя.

[Міш Пріст, голова компанії ― розробника застосунку]:
«Він допомагає власникам котів розуміти, чи болить щось у їхнього вихованця. Застосунок використовує функцію розпізнавання облич. Треба просто зробити фото на камеру й отримати результат. Іноді коти погано на це реагують, тому ми радимо робити знімки регулярно для порівняння».

Програму тестують у місцевій ветеринарній клініці. Важливо спробувати її на якомога більшій кількості котів, щоб у застосунку накопичилася база даних.

[Ліз Руелле, ветеринар]:
«Я звикла розуміти мову тіла котів. Але іншим колегам і стажистам, у кого менше досвіду, складніше розуміти, чи котові боляче, чи правильно вони все роблять».

Застосунок поки не ідеальний. Приміром, під час тестування на чорних котах результат був не завжди точним. Просто мімічні зміни на чорній морді видно гірше.

Та загалом програма успішно допомагає зрозуміти мурчиків.

[Міш Пріст, голова компанії ― розробника застосунку]:
«Ми навчили машину, використовуючи програму й низку зображень. Якщо ви маєте кота, але не розумієте його, можете просто скористатися застосунком, і він допоможе визначити, як почувається ваш вихованець».

Експерти зазначають, що цей винахід скоро може стати незамінним інструментом для всіх власників котів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий застосунок розшифровує почуття котівПівнічна жаба через 30 років повернулася до НорфолкуДізнатися походження шерсті для вашого нового светра тепер можна за QR-кодомMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійСонячний човен фараона Хеопса перевезли до Великого Єгипетського музеюКанали Сошимілко в Мехіко очищають бульбашками повітряSolar Orbiter зробив нові кадри ВенериСловацький аеромобіль здійснив перший міжміський політ у тестовому режиміБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходити