21.01.2021
Телеканал NTD

З висоти пташиного польоту: Сноудонія дістала статус ЮНЕСКО

З висоти пташиного польоту: Сноудонія дістала статус ЮНЕСКО

Незабаром після того, як британське місто Ліверпуль викреслили зі списку Світової спадщини, статус ЮНЕСКО дали сланцевим..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Незабаром після того, як британське місто Ліверпуль викреслили зі списку Світової спадщини, статус ЮНЕСКО дали сланцевим ландшафтам північно-західного Уельсу.

Сланець у регіоні Сноудонія добували впродовж 1800 років. З цього матеріалу частково побудували римський форт Сегонтіум, що біля національного парку.

[Марк Дрейкфорд, перший міністр Уельсу]:
«Сноудонія — це чарівний ландшафт, який несе на собі відбиток діяльності людини, особливо епохи видобутку сланцю — XIX і початку XX століття. І цей вплив дуже помітний на північному заході Уельсу. Саме таке поєднання світу природи й світу людей переконало ЮНЕСКО дати цьому регіонові статус світової спадщини».

Місцева влада подала заявку до ЮНЕСКО у 2020 році. Вона прагнула визнання ролі цього місця як провідного виробника й експортера сланцю XVIII століття.

Валлійський сланець є на будівлях мерії Копенгагена й Королівського виставкового центру в Мельбурні. А в 1830 році з нього було зроблено дахи половини будівель Нью-Йорка.

До слова, Ліверпуль утратив свій статус, бо, на думку ЮНЕСКО, нові будівлі в історичному центрі й порту порушили привабливість його вікторіанських доків. Рішення привертає увагу, адже до цього організація виключала об’єкти зі свого списку лише двічі.

Щоб потрапити до переліку світової спадщини, місця повинні мати «видатну цінність» і відповідати хоча б одному з десяти критеріїв. Наприклад, бути шедевром мистецтва чи архітектури або мати природну красу.

Загалом престижний список містить 30 об’єктів із Великої Британії.
Коротке посилання на цю сторінку:

З висоти пташиного польоту: Сноудонія дістала статус ЮНЕСКОНайтонший у світі посуд створює гончар із ТайванюУ Музеї Голодомору відкрили оновлену експозиціюГучно й весело: як проходить фестиваль духових оркестрів у СербіїШедеври на кілька годин: хорватський майстер малює на пляжахБруклінський музей повернув 1300 давніх артефактів Коста-РиціДавньоримський фастфуд: яку їжу продавали на вулицях ПомпеївПолоскотати нерви: хто готовий зробити фото на прозорому балконі в Сан-ПаулуMet Gala: у чому красувалися зірки на червоній доріжціЄгипетський ніндзя: фанат черепашок-ніндзя здійснює дитячу мрію