Цього гімалайського ведмежа спіткала страшна доля, але його врятували. Спочатку він осиротів, а потім потрапив до рук браконьєрів. Вони хотіли продати малюка людям, які влаштовують криваві забави, нацьковуючи на ведмедів собак.
[Ріна Сатті, голова Ради охорони дикої природи Ісламабада]:
«Браконьєри підібрали його й поклали в невеликий мішок. Ведмедик був зовсім маленьким, у нього навіть не відкривалися очі».
Співробітникам Ради охорони дикої природи Ісламабада вдалося забрати ведмежа у браконьєрів. Малюка назвали Дабу й стали вирощувати в умовах, наближених до життя в дикій природі.
[Джибран Хусейн, співробітник Ради охорони дикої природи]:
«Спочатку ми розрізали для нього фрукти й овочі на маленькі шматочки. Ведмедик ріс, і ми поступово привчали його самостійно добувати їжу».
Тепер фрукти й овочі більше не розрізають, а навіть ховають у різних місцях на землі й на деревах. Так ведмежа вчиться шукати їжу й самостійно з нею розправлятися. Такі навички допоможуть йому вижити в дикій природі.
Фахівці планують випустити Дабу на волю, коли йому виповниться рік.
[Аніс Хусейн, співробітник Ради охорони дикої природи]:
«Ми відвеземо ведмедя в ліс, але не залишимо його напризволяще. Деякий час треба буде за ним спостерігати, щоб переконатися в його здатності вижити. Також одягнемо йому чип, щоб знати про його місцеперебування».
Гімалайського ведмедя через білі плями на грудях у вигляді півмісяця часто називають місячним. Ці тварини ведуть напівдеревний спосіб життя, а їхня їжа на 85 % рослинна.
Коротке посилання на цю сторінку: