23.12.2021
Телеканал NTD

Перша клініка для диких звірів і птахів з’явилася в Австралії

Перша клініка для диких звірів і птахів з'явилася в Австралії

Цей пелікан потребує допомоги хірургів. Він заплутався в риболовецьких гачках та волосіні й серйозно поранився. Урятувати..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Цей пелікан потребує допомоги хірургів. Він заплутався в риболовецьких гачках та волосіні й серйозно поранився. Урятувати його життя намагаються в травматологічній лікарні для диких тварин і птахів. Це перша така ветклініка в Австралії. Її відкрили у квітні в передмісті Перта.

[Мег Роджерс, старший ветеринар]:
«Багато хто потребує допомоги. І нам доводиться шукати спосіб урятувати цих тварин. Підручників, які б цього навчали, немає, тож нам треба бути трохи кмітливішими й додумуватися самим».

За кілька місяців ветеринари врятували десятки серйозно постраждалих тварин. Без допомоги лікарів цих звірів довелося би просто приспати.

[Дін Гакслі, завідувач лікарні]:
«Ветеринари доглядають за цими тваринами з тієї хвилини, як ті потрапляють до лікарні, і поки тварин не випустять на свободу. Це дає найкращий результат у лікуванні».

Дуже часто ветеринарам доводиться щось робити вперше.

[Мег Роджерс, старший ветеринар]:
«Тут не знудишся. Ми тут багато чого робили: здійснювали кесарів розтин ящіркам, створювали ортопедичний протез і пересаджували шкіру. Завжди є чого повчитися».

Клініка схожа на звичайну сучасну лікарню для людей. Тут є новітнє обладнання, реанімація, дезінфекційна камера та відділення реабілітації. Але це не все. Кудлатих і пернатих пацієнтів можуть відвідувати люди.

[Дін Гакслі, завідувач лікарні]:
«Ми дозволяємо їм з рук погодувати ему, поспілкуватися з динго, вомбатом і встановити емоційний зв’язок із твариною».

Ветеринари надіються, що люди дізнаються історії пацієнтів і намагатимуться не шкодити диким тваринам.
Коротке посилання на цю сторінку:

Перша клініка для диких звірів і птахів з’явилася в АвстраліїРятує рибу й черепах: 4-річна дівчинка очищає від сміття бухту ГуанабараРідкісний примат: у зоопарку радіють першому в цьому році орангутангуВ’єтнамець-волонтер за 7 років допоміг врятувати 1600 панголінівПакистанські лісничі готують врятованого ведмедика до життя на воліУ Чилі врятували заблукалого пінгвіна ГумбольдтаЛавандове поле зацвіло під КиєвомНавіщо «запорожці» з усієї України з’їхалися до Києва