01.11.2021
Телеканал NTD

ООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризи

ООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризи

США виводять війська — Талібан повертається. Агентство ООН у справах біженців попереджає, що Афганістану загрожує нова..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

США виводять війська — Талібан повертається. Агентство ООН у справах біженців попереджає, що Афганістану загрожує нова гуманітарна криза. Тоді як американські війська залишають країну, таліби беруть під свій контроль нові території. Через це тисячі мирних жителів утікають зі свого дому.

[Бабар Балош, представник УВКБ ООН]:
«За даними Місії ООН зі сприяння Афганістану, кількість жертв серед цивільного населення в першому кварталі 2021 року збільшиться на 29 % у порівнянні з показниками 2020-го».

За даними УВКБ ООН, із січня свої оселі покинуло коло 270 тисяч афганців. Тому загальна кількість внутрішніх переселенців перевищила 3,5 мільйона.

[Бабар Балош, представник УВКБ ООН]:
«Нездатність досягти мирної угоди в Афганістані й зупинити нинішнє насильство спричинить подальше переміщення населення всередині країни, а також відтік людей до сусідніх держав».

Афганці кажуть, що тікають із підконтрольних Талібану регіонів, бо там не почуваються в безпеці, а також тому, що бойовики часто вимагають у них гроші й майно, закладають вибухові пристрої на дорогах, позбавляють їх заробітку й соціальних послуг.

Уряд США вже визнав, що ситуація в Афганістані далека від сприятливої. Водночас він зазначає, що афганці мають самі вирішити свою долю.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризиЧорний грибок вражає індійських пацієнтів із COVID-19Австралія дозволить своїм громадянам повертатися з Індії з 15 травняУ Кенії евакуювали жирафів з острова, що повільно йде під водуУ Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19Француз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тварин75-річна жінка-рибалка розмовляє з морем про свої проблемиДантист за пів ціни вставляє зуби сирійцям, які живуть у тимчасових таборахКубинські майстри створюють макети авто й поїздів із будь-яких доступних матеріалівООН готується до збільшення кількості біженців в Афганістані