02.11.2021
Телеканал NTD

Опера на високотехнологічному тлі: амфітеатр у Вероні прикрасили 3D-декорації

Опера на високотехнологічному тлі: амфітеатр у Вероні прикрасили 3D-декорації

Поспішна підготовка реквізиту, репетиція в останні хвилини і квапливий вихід на сцену. У довгих коридорах амфітеатру..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Поспішна підготовка реквізиту, репетиція в останні хвилини і квапливий вихід на сцену. У довгих коридорах амфітеатру Арена-ді-Верона завжди панує метушня. Але на сцені все інакше – урочисто і яскраво.

Цього року оперному фестивалю додають видовищності 3D-декорації. Вони замінили монументальний і нерухомий реквізит, і почасти причиною цього стала необхідність дотримання соціальної дистанції між працівниками сцени.

[Чечіліа Газдіа, оформлювач сцени]:
«У нас народилося багато ідей, ми працювали вдень і вночі. Ми вирішили замість великих декорацій використовувати технологію, яка передає красиві зображення. Вийшов невеликий легкий реквізит».

Фестиваль відкривається операми «Сільська честь» композитора П’єтро Масканьї та «Паяци» Руджеро Леонкавалло.

3D-декорації розробила італійська дизайнерська компанія разом із музеями Ватикану, Уффіці та Єгипетським музеєм у Турині.

[Андреа Бокка, дизайнер компанії D-wok]:
«Традиційний реквізит нерухомий, а віртуальний дає змогу створювати динамічний фон. Він оживляє постановку і збагачує її. Але ми не створюємо фільми, не відволікаємо уваги від основних елементів, таких як гра оркестру, виступ співака й сама опера».

Артистам нове оформлення припало до душі.

[Юсиф Ейвазоф, тенор]:
«Це дуже зручно, бо екран став такою собі стіною, яка створює кращу акустику. А в амфітеатрі це дуже важливо, оскільки ми співаємо просто неба».

Через карантинні заходи Арена-ді-Верона приймає за один раз не більше ніж 6000 глядачів замість 13 з половиною тисяч. Музиканти дотримують соціальну дистанцію, а артисти, які не співають, надягають маски.
Коротке посилання на цю сторінку:

Опера на високотехнологічному тлі: амфітеатр у Вероні прикрасили 3D-декораціїНігерійські фотографи зробили 1000 фотопортретів для своїх земляківУ високогірному Ла-Пасі проходять перегони на саморобних картахГотелі й ресторани Канн готуються зустріти гостей кінофестивалюДо Афганістану зі США повернулися 33 артефактиМільйони тюльпанів зацвіли під КиєвомМалюнок голови ведмедя, який створив Леонардо да Вінчі, можуть продати за 16 мільйонів доларівУ лондонських парках з’явилося 100 фігур слонівМаска Тутанхамона й бюст Нефертіті: у Єгипті роблять точні копії стародавніх речейНова виставка в Парижі висвітлює життя Наполеон у вигнанні