01.11.2021
Телеканал NTD

75-річна жінка-рибалка розмовляє з морем про свої проблеми

75-річна жінка-рибалка розмовляє з морем про свої проблеми

Сонце тільки встає, а туніска Зохра вже сідає в невеликий рибальський човен і вирушає по дари..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Сонце тільки встає, а туніска Зохра вже сідає в невеликий рибальський човен і вирушає по дари Середземного моря.

75-річна жінка почала рибалити в 16 років. Її батько не мав вибору, окрім як передати свою справу дочкам, бо синів не мав.

У Зохри п’ятеро синів і три доньки, чоловік помер. На пенсію піти поки не можна.

[Зохра Трабелсі, жінка-рибалка]:
«Як рибалка, маю багато труднощів. Але якщо я не працюватиму, то нічого не зароблю. Ніхто нічого мені не дасть. Щоб заробити, слід старанно працювати. Уранці, незалежно від мого психічного й фізичного стану, потрібно виходити в море. Здорова я чи хвора — треба працювати».

У районі міста Набуль на північному сході Тунісу Зохра — єдина жінка-рибалка.

Вона проводить у морі по вісім годин на день сім днів на тиждень. Ловить рибу з 4 ранку до 12 дня. Її улов часто невеликий: один-два 12-кілограмових ящики. Зазвичай Зохра продає це в порту.

Але для жінки риболовля — не лише джерело доходу. Це пристрасть, яка її наповнює.

[Хамаді Мадждуб, рибалка, син Зохри]:
«Моя мама — єдина жінка в цій чоловічій професії. Вона це робить, бо любить море. Коли йде дощ і ми не можемо працювати, вона приходить сюди поспостерігати за морем. Вона його любить».

[Зохра Трабелсі, жінка-рибалка]:
«Мені здається, що я народилася в морі. Коли мені погано, якщо виникають проблеми, я йду до моря. Я розповідаю про своє горе й плачу. А потім почуваюся, як ніби заново народилася».

Коротке посилання на цю сторінку:

75-річна жінка-рибалка розмовляє з морем про свої проблемиЦвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продажНовий рубіж: від COVID-19 у світі померло понад 4 млн осібЗнайти COVID по запаху: як навчають британських собак-шукачівБританка робить листівки зі сміття з берегів ТемзиВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добуУ Франції проходить заплив у стилі графа Монте-КрістоТисячі британців під час пандемії змінили квартири на човниКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів