19.05.2021
Телеканал NTD

Зливи в Європі змивають машини й затоплюють міста

Зливи в Європі змивають машини й затоплюють міста

Зливи та урагани пронеслися Європою. У бельгійських провінціях Льєж і Намюр активовано план дій на випадок..

Дата завантаження: 2021-10-19

video

Зливи та урагани пронеслися Європою. У бельгійських провінціях Льєж і Намюр активовано план дій на випадок природного лиха. Тут вода змивала машини й затоплювала будинки.

[місцева жителька]:
«Приблизно опівночі я почула гуркіт. Виглянула у вікно й побачила, що тут тече потік завглибшки 50–60 сантиметрів. На дверях досі видно сліди».

Місцеві ЗМІ повідомляють, що принаймні одне місто було знеструмлено. Також заблоковано коло десяти регіональних доріг.

[місцевий житель]:
«Припарковані на пагорбі машини змило потоком. Висота води була близько метра».

За даними Бельгійського королівського метеорологічного інституту, за добу в Льєжі випало понад 100 міліметрів опадів. Зазвичай улітку тут випадає 220 міліметрів за три місяці.

Зливи випали й на більшій частині Німеччини. Подекуди вони спричинили повені. Пошкоджено будинки й авто.

Владі міста Гаген довелося застосувати важку техніку, щоб прибрати завали й сміття. А в місті Мангайм річка Рейн затопила прибережні території і перетворила парки на ставки. Тепер там на баскетбольних майданчиках плавають лебеді та качки.

Водночас Швейцарія пережила одну з найсильніших злив за всю історію спостережень. Так, ураган і рясний дощ спричинили повінь і руйнування в Цюриху.

Навколо місцевого аеропорту затопило поля, а дороги завалило зламаними деревами. Гроза також пошкодила складські приміщення і списаний вертоліт, який використовували як кафе.

Метеорологічна служба прогнозує нові дощі. Це означає, що повені посиляться в районах озер і річок. Також попереджають про небезпеку зсувів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Зливи в Європі змивають машини й затоплюють міста«У мене був нервовий зрив»: бельгійці оплакують жертв повені«Талібан» захопив ще дві провінційні столиці АфганістануТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й МексикоюЛава вулкана Тенегія знищила близько 100 будинків57 мігрантів потонули біля берегів Лівії на шляху до ЄвропиРада Безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо АфганістануПівнічна Корея знову випробувала ракетуВулкан спалив цементний заводЯкий спадок залишає Меркель після 16 років на посаді канцлера