23.12.2021
Телеканал NTD

Суд Китаю засудив шведського продавця книг до 10 років в’язниці

Суд Китаю засудив шведського продавця книг до 10 років в'язниці

Суд КНР засудив до десяти років Гуй Міньхая — продавця книжок і співробітника гонконзького видавництва. Його..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Суд КНР засудив до десяти років Гуй Міньхая — продавця книжок і співробітника гонконзького видавництва. Його звинуватили в передаванні розвідувальної інформації за кордон.

Гуй — громадянин Швеції китайського походження. Він жив і працював у Гонконзі. Там він продавав книжки, у яких розкритиковано комуністичну владу Китаю. Такі видання заборонені в КНР.

Вирок засудила правозахисна організація «Міжнародна амністія».

[Патрік Пхон, співробітник «Міжнародної амністії»]:
«Цей вирок дуже сумний, бо поки зовсім незрозуміло, що зробив Гуй Міньхай, у чому полягає злочин, який йому закидають».

Гуй Міньхая викрали, коли він відпочивав у Таїланді наприкінці 2015 року. Також зникли ще четверо співробітників гонконзького видавництва Causeway Bay Books.

У жовтні 2017 року Гуй Міньхая відпустили, але в січні знову заарештували, коли він їхав до Пекіна.

Китайська влада не допускала до нього співробітників шведського посольства, а також не дозволила їм бути на судовому засіданні. Суд міста Нінбо, у якому розглядали справу, оголосив, що підсудний не оскаржуватиме вироку й просить відновити його китайське громадянство.

Дочка письменника і його прихильники вимагають звільнити Гуй Міньхая. Вони заявляють, що він став жертвою політичного переслідування.

Торік міжнародна організація професійних письменників «ПЕН-клуб» заочно нагородила публіциста премією. Церемонію відвідала міністр культури Швеції, що викликало різку критику КНР.
Коротке посилання на цю сторінку:

Суд Китаю засудив шведського продавця книг до 10 років в’язниціНародився під час вибуху в Бейруті: хлопчик Джордж святкує перший день народженняУ Єгипті облаштовують нову високотехнологічну столицюЖорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у Берліні«Нічого не залишилося»: пожежа в Орегоні знищила десятки будинківКанада вивезе з Афганістану 21 тисячу людейДе вирощують жасмин для знаменитих парфумів «Chanel № 5»Дослідження: Pfizer і AstraZeneca ефективні проти дельта-штамуНа Темзі знову перераховують лебедівГорять найбільші у світі болотні угіддя