21.02.2021
Телеканал NTD

На вулицях Німеччини тестують безпілотні шатли

На вулицях Німеччини тестують безпілотні шатли

«Віра», «Елла» й «Анна» – такі імена дали безпілотним автобусам, які недавно з'явилися на вулицях німецького..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

«Віра», «Елла» й «Анна» – такі імена дали безпілотним автобусам, які недавно з’явилися на вулицях німецького Карлсруе. Їх можна замовити через додаток на смартфоні. Сісти в салон і вийти в потрібному місці можна за запитом.

[Деніел Грімм, представник компанії-розробника]:
«За допомогою програми ви можете замовити поїздку безкоштовно. Користувач просто вказує місце, звідки він хоче їхати, а потім вирушає в дорогу».

Автобуси-шатли без водія їздять вулицями різних міст Німеччини з середини квітня. Вони частина проєкту Федерального міністерства транспорту. Замовити поїздку можна в будь-якому місці маршруту у випробувальній зоні.

Цей транспорт обладнано численними датчиками, зокрема радарами.

[Деніел Грімм, представник компанії-розробника]:
«Датчик випромінює лазерні промені й використовує їх для побудови картини навколишнього середовища. І такі лідари встановлено по обидва боки шаттла, а також – на даху, спереду і ззаду. З їх допомогою можна побудувати тривимірне зображення місцевості й безпечно переміщатися в транспортному потоці».

На борту автобуса поки є водій, готовий будь-якої миті взяти керування в свої руки. Його допомога потрібна досить часто.

[Ібрагім Гмісса, водій шаттла «Віра»]:
«Іноді у нас виникають проблеми на великих перехрестях або, якщо автомобіль неправильно припарковано, тоді, на жаль, нам доводиться втручатися. Ще він може порахувати перешкодою те, що насправді – не перешкода. Це може бути трава або просто нерівності на дорозі, а іноді – й плями від води».

Тестовий період триватиме до кінця липня. У майбутньому ці безпілотні автобуси будуть цілодобово використовувати й у сільських районах.
Коротке посилання на цю сторінку:

На вулицях Німеччини тестують безпілотні шатлиООН: 100 000 дітей можуть померти від голоду в ефіопському регіоні ТиграйВолонтери беруть у руки сапи, щоб зробити своє місто зеленимКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюІталія повернула Чилі сотні кактусів, вивезених контрабандоюАвстралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколіньУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуЖителька Сенегалу стала першим у країні шоколатьєДе вирощують жасмин для знаменитих парфумів «Chanel № 5»