24.07.2021
Телеканал NTD

Віртуальна екскурсія: печера Ласко у Франції знову доступна для туристів

Віртуальна екскурсія: печера Ласко у Франції знову доступна для туристів

Туристи знову можуть прогулятися доісторичною печерою Ласко у Франції — щоправда, у віртуальній реальності. Пам'ятку палеолітичного..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Туристи знову можуть прогулятися доісторичною печерою Ласко у Франції — щоправда, у віртуальній реальності. Пам’ятку палеолітичного мистецтва закрили для відвідування приблизно 60 років тому, і наживо її більше не оглянути.

Однак у Парижі проходять 45-хвилинні групові екскурсії. Надівши шолом віртуальної реальності, можна пройти підземними галереями, загальна протяжність яких сягає 235 метрів.

[Мехді Таюбі, працівник компанії ― розробника віртуальної галереї]:
«Ми взяли тривимірні зображення печери Ласко, отримані під час кількох кампаній зацифровування. Ці дані інтегрували в програмне забезпечення, яке розробляємо у своїй лабораторії. Потім створили різні етапи екскурсії до печери. Усе в натуральну величину, у масштабі один до одного».

Печеру Ласко випадково виявили в 40-му році. Вона розташована біля містечка Монтіньяк. На стінах печери написані й вигравіювані малюнки, які зроблено приблизно 15–18 тисяч років тому. Це зображення зубрів, биків, коней, оленів і тварин із родини котячих. Кількість, якість і стан малюнків такий, що Ласко називають «Сікстинською капелою первісного живопису».

За словами фахівців, віртуальна екскурсія дає набагато більше вражень, ніж просто фотографії. До того ж вона містить відвідування галерей, до яких туристів ніколи не пускали.

[Мюріель Морьяк, співробітниця комітету зі збереження печери Ласко]:
«Повністю відтворено галерею під назвою «Криниця» і що ще важливіше — «Котячий лаз», куди публіка не могла дістати доступ, бо там надто вузькі проходи».

До печери Ласко пускали туристів із 48-го по 63-й рік. Через велику кількість відвідувачів усередині накопичувався вуглекислий газ і ставало дуже волого. Згодом наскельні малюнки почали псуватися, тому доступ до печери закрили.
Коротке посилання на цю сторінку:

Віртуальна екскурсія: печера Ласко у Франції знову доступна для туристівСкульптури «українського Мікеланджело» показали в Києві11-метровий путівник XIV століття вперше показали в ЄрусалиміМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїФестиваль повітряних куль пройшов у Нью-ДжерсіЄгипетський ніндзя: фанат черепашок-ніндзя здійснює дитячу мріюОбід на 3000 осіб: берлінці попрощалися з аеропортом «Тегель»Список ЮНЕСКО поповнили два об’єкти з МадридаГладіатори в обладунках з’явилися в Центральному парку Нью-Йорка1300-річну статуетку випадково знайшли в річці в Індії