09.04.2022
Телеканал NTD

Світовий рейтинг брендів: США лідирують, Китай обігнав Європу

Світовий рейтинг брендів: США лідирують, Китай обігнав Європу

«Amazon» і «Apple» — це компанії, що мають найбільшу ринкову вартість у світі. Але китайські бренди..

Дата завантаження: 2022-08-09

video

«Amazon» і «Apple» — це компанії, що мають найбільшу ринкову вартість у світі. Але китайські бренди підіймаються в списку лідерів і вже обігнали провідні європейські компанії. Про це свідчить новий глобальний рейтинг компанії «Kantar’s BrandZ».

[Наталі Бердет, представниця «Kantar’s BrandZ»]:
«Отже, по-перше, ми бачимо неймовірне зростання — 42 %, а загальна вартість сотні найбільших компаній становить 7,1 трильйона доларів. Це як ВВП Франції та Німеччини разом узяті».

«Amazon», який Джефф Безос заснував у 1994 році, залишається найдорожчим брендом у світі й має оцінну вартість 684 мільярди доларів. За ним іде заснований у 1976 році «Apple», який коштує 612 мільярдів доларів. Потім іде «Google», який оцінюють у 458 мільярдів.

Загалом перше місце, як і раніше, посідають американські бренди. На них у списку зі сотні найкращих припадає 74 %.

Водночас на п’ятому місці розташувалася «Tencent» — найбільша китайська компанія, що працює в галузі соцмереж і відеоігор, а на сьомому — «Alibaba».

П’ять брендів зі списку за рік збільшили свою вартість більш як удвічі. За цим показником лідирують китайські гіганти електронної комерції «Pinduoduo» та «Meituan». За ними йде провідний у Китаї виробник спиртних напоїв «Moutai», а також китайський «TikTok» й американська компанія «Tesla».

Заснована у 2003 році «Tesla» — найдинамічніший бренд і найдорожчий автовиробник. У річному обчисленні вона збільшила свою вартість на 275 % до 42,6 мільярда доларів.

Щодо європейських брендів, то їхнє лідерство за останні десять років знизилося з 20 до 8 %. Для китайських цей показник, навпаки, збільшився з 11 до 14 %.

Лідером серед європейських брендів став французький «Louis Vuitton», який посів 21-ше місце. За ним іде німецька виробник програмного забезпечення «SAP», що нині має 26-те місце. Єдиним британським брендом у списку став оператор «Vodafone», який опинився на 60-му місці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Світовий рейтинг брендів: США лідирують, Китай обігнав ЄвропуРідкісну видру-альбіноса випадково виловили в ІракуВикористані маски й експрес-тести загрожують екологіїПити менше чаю закликали пакистанцівСільська медитація: фестиваль косарів влаштували в ЛитвіУгорські фермери продають коней, щоб пережити посухуДвоє людей, які вижили під час Голокосту, знову зустрілися через 80 роківАртдетективи розслідують, хто понад сто років тому написав картини на коріТвіттер намагається змусити Ілона Маска його купити

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: