03.12.2021
Телеканал NTD

Цвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продаж

Цвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продаж

Киргизький підприємець Адил Гапаров надихнувся статтями в інтернеті й відкрив ферму цвіркунів. Зараз він має приблизно..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Киргизький підприємець Адил Гапаров надихнувся статтями в інтернеті й відкрив ферму цвіркунів. Зараз він має приблизно тонну комах. Підприємство переважно виробляє з них борошно, яке, за словами Гапарова, на 70 % складається з білка. Також воно містить мікро- й макроелементи.

[Адил Гапаров, власник ферми]:
«Зараз ми ведемо переговори з кількома компаніями, які просять у нас обсяги борошна, які наразі ми не можемо їм забезпечити. З цього борошна вони планують виробляти батончики, що містять багато протеїну — для спортсменів, для тих, хто хоче схуднути».

Найкращі умови для цвіркунів — це жара вища за 30 градусів Цельсія й мінімальна вологість.

[Адил Гапаров, власник ферми]:
«Киргизстан ідеально підходить для розведення цвіркунів. Ми можемо буквально у всіх областях відкривати такі господарства, орієнтуючись на експорт (своєї продукції). Китай щорічно споживає 30 тисяч тонн комах. Водночас виробляє лише 20 тисяч тонн».

Розводити цвіркунів нелегко. Велика кількість інформації в інтернеті не убезпечує від невдач.

[Адил Гапаров, власник ферми]:
«Ми вчимося, виконуємо цю роботу методом проб і помилок. За пів року ми тричі покоління втратили за ніч. І фахівця в цій галузі просто не маємо. Люди готові допомогти, та не знають як».

Ферма продає борошно із цвіркунів по 80 доларів за кілограм. Також тут готують комах у фритюрі з приправами.
Коротке посилання на цю сторінку:

Цвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продажПриготувати пюре й відбивну: в Австралії самотніх літніх чоловіків навчають кулінаріїІталія повернула Чилі сотні кактусів, вивезених контрабандоюБіля берегів Таїланду випустили дитинчат бамбукових акулДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулУ Франції проходить заплив у стилі графа Монте-КрістоУгандійка робить зі сміття модні сумкиІндійці під час локдауну годують бродячих собак і корівАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиЩо робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-Паулу