29.10.2021
Телеканал NTD

Україні подарували картину XVIII століття «Свята Варвара»

Україні подарували картину XVIII століття «Свята Варвара»

У київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків показали картину під назвою «Свята Варвара». Полотно датовано..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

У київському музеї імені Богдана та Варвари Ханенків показали картину під назвою «Свята Варвара». Полотно датовано XVIII століттям і, ймовірно, належить пензлю іспанського художника. Його подарував Україні шведський учений, доктор медицини й філософії Торі Галльстрем.

[Олена Живкова, кураторка колекції європейського живопису]:
«Він вирішив подарувати її саме Києву, оскільки дізнався, що в Києві, в соборі святого Володимира, зберігаються мощі саме цієї святої, ― святої Варвари».

Однією з умов передання є гарантія, що картина зберігатиметься саме в Музеї імені Богдана та Варвари Ханенків.

Уважають, що Свята Варвара є покровителькою артилеристів, саперів, металургів та шахтарів, а також що вона захищає від раптової смерті.

[Олена Живкова, кураторка колекції європейського живопису]:
«Свята Варвара вважається саме охоронницею від раптової смерті. Для католиків померти без останнього причастя вважалося найбільшою трагедією в житті. Раптова смерть вважалася трагічною, бо, оскільки людина не отримала цього останнього причастя, її душа не врятується».

За переказами, батько Варвари був язичником. Він ув’язнив її у вежі, де було два вікна. Жінка попросила будівельників прорубати ще одне вікно, що символізувало б Святу Трійцю. Коли батько Варвари повернувся, то зрозумів, що дочка прийняла християнство, і наказав її стратити.

[Олена Живкова, кураторка колекції європейського живопису]:
«Після тортур її було страчено шляхом відсічення голови. Тому ще одним атрибутом святої Варвари є меч, який вона тримає в руках. Коли її батько, стративши дочку, повертався додому, то його раптово вразила блискавка з небес. Таким чином, він помер саме цією страшною для християн смертю — без святого причастя».

Професор Галльстрем придбав картину на аукціоні в Стокгольмі в 1994 році.

Полотно можна буде оглянути в залі іспанського мистецтва.
Коротке посилання на цю сторінку:

Україні подарували картину XVIII століття «Свята Варвара»12 найбажаніших іграшок на Новий рік та Різдво показали в ЛондоніБілий трюфель пішов із молотка за 103 тисячі євроДух Різдва: виставка святкового декору відкрилася в Лондоні75-річчю від дня народження Девіда Бові присвятили виставку в Нью-ЙоркуЖивопис на траві: гігантська картина на горі у ШвейцаріїВишукані весільні наряди показали на Тижні моди в МумбаїЧаюванням серед розкоші заманюють публіку до старовинного театру в ЛондоніЯк жили кочівники в Ладакху, показали на фестивалі в ІндіїЯк стародавні Греки вплинули на сучасну науку