13.12.2021
Телеканал NTD

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євро

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євро

Рідкісний рукопис Ісаака Ньютона виставлять на аукціон у Лондоні. Текст створений у період із травня по..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Рідкісний рукопис Ісаака Ньютона виставлять на аукціон у Лондоні. Текст створений у період із травня по липень 1694 року. Його оцінна вартість — від 700 тисяч до одного мільйона євро.

Рукопис являє собою півтори сторінки тексту латинською мовою. 39 рядків написав сам Ньютон. Ще 14 рядків і дві діаграми додав шотландський математик і астроном Девід Грегорі, з яким англійський учений у той час тісно співпрацював.

У рукописі містяться поправки до першого видання наукової праці «Математичні начала натуральної філософії», опублікованої у 1687 році. У ній сформульовано закон всесвітнього тяжіння і три закони руху, які стали основою класичної механіки.

Потреба перевидати працю виникла через критику з боку інших математиків. Багато хто не розумів третього закону механіки й скептично ставився до концепції тяжіння. Сам Ньютон уважав, що ліпше не висловлюватися публічно про цю теорію. Водночас в особистому листуванні він допускав можливість надприродності тяжіння.

[Кейт Мур, головний бібліотекар Королівського товариства]:
«Ньютон затято сперечався з натуралістом Робертом Гуком й ображався на деякі слова вченого. Але Ньютону це було на користь, бо він поліпшив свою працю».

Ньютон народився в 1642 році й помер у 1727-му, проживши 84 роки. Його праці присвячено математиці, фізиці та механіці.

Аукціон відбудеться в Лондоні 8 липня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євроЇжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітряПлавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеНімецькі науковці зафільмували, що відбувається в бджолиних вуликахНАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутниківАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тваринНа озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилах