28.09.2021
Телеканал NTD

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євро

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євро

Рідкісний рукопис Ісаака Ньютона виставлять на аукціон у Лондоні. Текст створений у період із травня по..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Рідкісний рукопис Ісаака Ньютона виставлять на аукціон у Лондоні. Текст створений у період із травня по липень 1694 року. Його оцінна вартість — від 700 тисяч до одного мільйона євро.

Рукопис являє собою півтори сторінки тексту латинською мовою. 39 рядків написав сам Ньютон. Ще 14 рядків і дві діаграми додав шотландський математик і астроном Девід Грегорі, з яким англійський учений у той час тісно співпрацював.

У рукописі містяться поправки до першого видання наукової праці «Математичні начала натуральної філософії», опублікованої у 1687 році. У ній сформульовано закон всесвітнього тяжіння і три закони руху, які стали основою класичної механіки.

Потреба перевидати працю виникла через критику з боку інших математиків. Багато хто не розумів третього закону механіки й скептично ставився до концепції тяжіння. Сам Ньютон уважав, що ліпше не висловлюватися публічно про цю теорію. Водночас в особистому листуванні він допускав можливість надприродності тяжіння.

[Кейт Мур, головний бібліотекар Королівського товариства]:
«Ньютон затято сперечався з натуралістом Робертом Гуком й ображався на деякі слова вченого. Але Ньютону це було на користь, бо він поліпшив свою працю».

Ньютон народився в 1642 році й помер у 1727-му, проживши 84 роки. Його праці присвячено математиці, фізиці та механіці.

Аукціон відбудеться в Лондоні 8 липня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євроНа весіллі в Канаді наречену вітала голограмаЯк залишатися щасливим у старості, з’ясували вченіМамонт, який пройшов два кола Землі19-річна бельгійка хоче побити рекорд, самотужки облетівши світ на монопланіТепер космічною далечінню можна погуляти у віртуальній реальностіДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві бакиУ Бельгії випробовують ліки проти COVID-19, зроблені на основі антитіл ламиЕкспо-2020: Сінгапур демонструє роботів озеленювачів