12.11.2021
Телеканал NTD

В іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають нові

В іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають нові

Іспанець Хосе Діас — палкий шанувальник орхідей. Він часто гуляє гірською місцевістю провінції Малага й милується..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Іспанець Хосе Діас — палкий шанувальник орхідей. Він часто гуляє гірською місцевістю провінції Малага й милується польовими квітами.

[Хосе Антоніо Діас, шанувальник орхідей]:
«(Коли знаходжу новий вид), почуваюся, ніби виграв у різдвяній лотереї. Це бурхливі емоції і величезне щастя, бо ми мало знаємо про різноманітність (рослин і квітів)».

Загалом відомо про 28 тисяч видів орхідей. В Іспанії росте 120. З них 52 види, серед яких і гібриди, трапляються в провінції Малага.

[Хосе Гарсія, співробітник Малазького університету]:
«Малага — це центр європейського біорізноманіття. Місцева природа дуже розмаїта. Тут є морські узбережжя та пляжі. Близькість моря створює солонувате середовище. А також є гориста місцевість, що підноситься на 2000 метрів над рівнем моря».

Неоднорідний рельєф і неоднакові погодні умови створюють різне середовище для орхідей. Деякі ростуть у полях, а деякі — на скелях. Кожен вид має унікальні риси. Ботаніки приїжджають до Малаги, щоб вивчати ці квіти, починаючи з XIX століття. До пандемії тут часто бували й туристи.

[Даміан Кінтана, працівник лісового господарства]:
«Люди здебільшого приїжджають із Бельгії, Англії, Італії та Франції. За короткий час вони можуть побачити від 25 до 35 видів орхідей і понад десять гібридів. Різні типи лісів Андалусії роблять цей регіон особливим».

У Малазькому університеті описують і класифікують трави та квіти. Тут зберігається 100 тисяч засушених рослин 6000 видів. Серед них і два нових гібриди орхідей, яких наука раніше не знала. Їх знайшли в Малазі у 2020 році.

Водночас науковці попереджають, що через діяльність людей і розширення міст орхідеї поступово зникають. Але вчені шукають спосіб, як зберегти сприятливі для цих квітів умови.
Коротке посилання на цю сторінку:

В іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіСобаки допомагають науковцям шукати черепахНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуУ Великій Британії з’явиться перший пасажирський катер з електродвигуномСистему попередження про китів розробили в ІрландіїУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволіСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватися3D-друковані будинки допоможуть подолати проблему нестачі житла в Нідерландах