28.08.2021
Телеканал NTD

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоні

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоні

Сінгапурські дослідники навчилися керувати рослинами за допомогою смартфона. Для цього до «венериної мухоловки» прикріпили крихітні електроди...

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Сінгапурські дослідники навчилися керувати рослинами за допомогою смартфона. Для цього до «венериної мухоловки» прикріпили крихітні електроди. Потім застосунок відправив на них електричні імпульси, які подали рослині сигнал зачинити пастку.

[Ло Іфей, аспірантка]:
«Ми почали експеримент із цієї рослини, щоб з’ясувати, як наш пристрій за допомогою електричних сигналів може нею керувати чи повідомляти про її стан».

Науковці також відокремили одну пастку від рослини й прикріпили її до роботизованої руки. Так вийшов біонічний пристрій, який може м’яко захоплювати предмети. Він може знадобитися, щоб виконувати делікатні завдання.

Дослідники сподіваються, що також зможуть приймати сигнали від рослин.

[Ло Іфей, аспірантка]:
«Рослини, як і люди, генерують електричні сигнали, подібні до тих, що виникають під час роботи серця».

Якщо фахівці навчаться розуміти рослини, то цю технологію можна буде застосовувати для моніторингу довкілля, а також дізнаватися про забруднення атмосфери чи води.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоніХолестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препаратПівнічна жаба через 30 років повернулася до НорфолкуНобелівська премія з хімії: інструмент синтезу молекулРоботи-патрульні стежать за порядком у СінгапуріЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіЕкспо-2020: Сінгапур демонструє роботів озеленювачівАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій БританіїНовий застосунок розшифровує почуття котівНайменшу у світі кардіопомпу створили в Німеччині