13.12.2021
Телеканал NTD

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоні

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоні

Сінгапурські дослідники навчилися керувати рослинами за допомогою смартфона. Для цього до «венериної мухоловки» прикріпили крихітні електроди...

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Сінгапурські дослідники навчилися керувати рослинами за допомогою смартфона. Для цього до «венериної мухоловки» прикріпили крихітні електроди. Потім застосунок відправив на них електричні імпульси, які подали рослині сигнал зачинити пастку.

[Ло Іфей, аспірантка]:
«Ми почали експеримент із цієї рослини, щоб з’ясувати, як наш пристрій за допомогою електричних сигналів може нею керувати чи повідомляти про її стан».

Науковці також відокремили одну пастку від рослини й прикріпили її до роботизованої руки. Так вийшов біонічний пристрій, який може м’яко захоплювати предмети. Він може знадобитися, щоб виконувати делікатні завдання.

Дослідники сподіваються, що також зможуть приймати сигнали від рослин.

[Ло Іфей, аспірантка]:
«Рослини, як і люди, генерують електричні сигнали, подібні до тих, що виникають під час роботи серця».

Якщо фахівці навчаться розуміти рослини, то цю технологію можна буде застосовувати для моніторингу довкілля, а також дізнаватися про забруднення атмосфери чи води.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоніМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаСобаки допомагають науковцям шукати черепахМарсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери Марса3D-модель Токіо допомагає міському плануванню й запобігає стихійним лихамВ Африці «сонячні» морозильні камери допоможуть зберігати рибу й вакциниЯк бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню аніме