08.06.2021
Телеканал NTD

ООН: мільйонам сирійців загрожує гуманітарна катастрофа

ООН: мільйонам сирійців загрожує гуманітарна катастрофа

Мільйонам людей на північному заході Сирії загрожуватиме катастрофа, якщо ООН не зможе постачати до регіону гуманітарну..

Дата завантаження: 2021-12-08

video

Мільйонам людей на північному заході Сирії загрожуватиме катастрофа, якщо ООН не зможе постачати до регіону гуманітарну допомогу. Про це заявив високий посадовець організації.

За його словами, коло трьох мільйонів сирійців, які втекли зі своїх домівок від бойових дій в інших регіонах Сирії, знайшли притулок неподалік від кордону з Туреччиною. Ці території поки не перейшли під контроль уряду Башара аль-Асада.

Водночас торік під тиском Росії та Китаю доступ із Туреччини зменшили до одного КПП. Наступного місяця гуманітарну операцію мають продовжити. Але коли це станеться, поки невідомо.

[Марк Каттс, гуманітарний координатор ООН]:
«Якщо резолюцію Ради Безпеки не продовжать, то це буде катастрофа. Ми знаємо, що люди дійсно страждатимуть. Фінансування буде меншим».

Наразі діє КПП під назвою «Баб-ель-Хава». Через нього до Сирії щомісяця в’їжджає коло 1000 вантажівок ООН. Вони доставляють харчі, медикаменти та гуманітарну допомогу.

Нещодавно посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд оголосила, що Вашингтон виділить сирійцям та спільнотам, які їх приймають, додаткові 240 мільйонів доларів.

[Лінда Томас-Грінфілд, посол США в ООН]:
«Для жителів Сирії можуть настати непрості часи, і люди вмиратимуть. Тому добре розумію, наскільки важливо, щоб кордон був відкритим, і щоб можна було рятувати життя в Сирії».

Тим часом уряд Башара аль-Асада наполягає, що допомогу треба доставляти через офіційні шляхи постачання.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: мільйонам сирійців загрожує гуманітарна катастрофаСобаки, коти й кури: тимчасовий притулок на острові Пальма рятує тваринЧи дозволять афганським дівчаткам повернутися до школи?Індійські жінки вирощують морські водорості й добре заробляютьЯк гатки для дощу допомагають захистити ґрунт від ерозіїУ гігантському павільйоні Дубая відкрилася Всесвітня виставка — 2020Будинки зі сміття: будматеріали із пластику роблять на ФіліппінахВ Ізраїлі стартувала вакцинація маленьких дітей проти коронавірусуНа розмірі будинку в Австралії не зекономиш