12.11.2021
Телеканал NTD

Мексиканські науковці відкрили новий вид динозаврів

Мексиканські науковці відкрили новий вид динозаврів

Мексиканські палеонтологи відкрили новий вид динозаврів, що мав на голові гребінь. Він належить до роду паразауролофи,..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Мексиканські палеонтологи відкрили новий вид динозаврів, що мав на голові гребінь. Він належить до роду паразауролофи, які існували понад 70 мільйонів років тому. Вік знайдених скам’янілостей — 72 мільйони років. Їх виявили у 2013 році в штаті Коауїла.

Новий вид дістав назву тлатолофус галорум.

[Феліса Агулар, палеонтолог]:
«Новий вид належить до групи динозаврів, відомих, як качконосові. Їхні носи мали форму качиного дзьоба. Це великі травоїдні ящери. Заведено вважати, що їхнє тіло не було захищене від хижаків. Але вони мали інші оборонні стратегії і використовували гострий нюх і вміння швидко бігати».

Палеонтологи спочатку знайшли хвіст, потім фрагменти кісток передньої частини тіла. Пізніше виявили нижню й верхню щелепи, піднебіння, частину черепа, де містився мозок, а ще гребінь завдовжки один метр 30 сантиметрів.

Науковці припускають, що паразауролофи могли пересуватися як на двох, так і на чотирьох ногах.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мексиканські науковці відкрили новий вид динозаврів3D-модель Токіо допомагає міському плануванню й запобігає стихійним лихамМарсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери МарсаУ Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 роківНауковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізмуУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеСінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоніНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуУ Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківБудинки на 3D-принтері: нова індустрія в США