20.08.2022
Телеканал NTD

Спеціальні черевики для сліпих тестують в Австрії

Спеціальні черевики для сліпих тестують в Австрії

37-річний австрієць Емануель народився майже сліпим. Він уловлює світло й темряву, але йому однаково завжди потрібна..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

37-річний австрієць Емануель народився майже сліпим. Він уловлює світло й темряву, але йому однаково завжди потрібна була тростина, щоби безпечно пересуватися. А тепер він пробує дещо нове: пару спеціальних черевиків.

[Емануель Цундель, користувач взуття для сліпих]:
«Якби ж мені замолоду таке взуття, то не мав би синців».

Це взуття обладнано системою попередження. Вона може виявляти перешкоди далі, ніж тростина, даючи змогу уникати як самої перешкоди, так і неприємних поштовхів від своєї ж тростини, коли та з чимось стикається.

[Емануель Цундель, користувач взуття для сліпих]:
«Взуття кілька разів було завібрувало. Я перевірив тростиною, і з’ясувалося, що там була перешкода, яку я раніше не помітив».

Коли користувач прогулюється, це взуття посилає та отримує ультразвукові сигнали. Таким чином система знає, яка відстань до перешкоди, і за три метри до неї відправляє попередження.

[Кевін Паєстка, гендиректор компанії ― розробника взуття для сліпих]:
«Спереду на взутті є ультразвукові датчики.
Як вони працюють? Це можна порівняти зі звуком, який лунає, коли ми говоримо. Датчик посилає звукові хвилі, які відбиваються від перешкоди й потім повертаються до іншого датчика, який отримує сигнал. Після цього вимірюється час, що дає змогу розрахувати відстань між датчиком і перешкодою».

Взуття попереджає користувачів за допомогою вібрації чи певного звуку зі смартфона. Водночас можна налаштувати, з якої відстані від перешкоди отримувати сигнал.

[Маркус Раффер, директор компанії ― розробника взуття для сліпих]:
«Я сам від народження маю ваду зору — я бачу лише 3–4 %. І я виріс із цим, тому я пробував багато всіляких пристроїв і допоміжних засобів, але не знайшов нічого, що б мені сподобалося. Коли я почув про ідею вмонтувати систему попередження у взуття, я відразу зацікавився, адже багато інших винаходів виявилися непрактичними».

Новий комплект взуття чи модифікування наявного коштує трохи більше ніж 3800 євро.
Коротке посилання на цю сторінку:

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: