20.09.2022
Телеканал NTD

Громадський город у Коста-Риці допомагає жителям впоратися з пандемією

Громадський город у Коста-Риці допомагає жителям впоратися з пандемією

Жителі Темпате в Коста-Риці розорюють так званий громадський город. Люди об'єдналися, щоб разом вирощувати екологічно чисті..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Жителі Темпате в Коста-Риці розорюють так званий громадський город. Люди об’єдналися, щоб разом вирощувати екологічно чисті фрукти, овочі та зелень. До цього їх підштовхнула пандемія, адже багато хто втратив роботу.

[Хуан Сіо, організатор проєкту]:
«Спочатку ми роздавали харчі сусідам, але потім зрозуміли, що це короткострокове рішення».

Сьогодні в проєкті бере участь 30 сімей. Площа їхнього городу становить один гектар. На ньому росте понад тридцять видів фруктів, овочів та злаків. Зібраний урожай розподіляють між цими сім’ями, а надлишки продають на ринках.

Водночас ґрунт удобрюють лише органічними речовинами.

[Дані Контрерас, житель Темпате]:
«Земля потребує нашого тепла, і тут маємо так багато сімей, аж 30, плюс діти, які приходять погратися поки батьки працюють. Така прекрасна картина мене зворушує».

Усі учасники проєкту проходять навчання з органічного сільського господарства. Вони дбають про збереження здорового ґрунту. Використовують полікультурне вирощування, коли кілька видів рослин садять поруч. Так виникає природне середовище, у якому легше боротися зі шкідниками і зберігати родючість ґрунту.

[Фелікс Кані, агроном]:
«Упродовж понад 200 років ми завдаємо шкоди природі, а останні 50 чи 60 років ми використовуємо пестициди й синтетичні добрива».

Організатори проєкту кажуть, що на цю ділянку землі вже повернулося понад 72 види комах, які раніше тут зникли.
Коротке посилання на цю сторінку:

Громадський город у Коста-Риці допомагає жителям впоратися з пандемієюУ Шанхаї під час спеки процвітає крижаний бізнесМобільна клініка допомагає сирійським біженцям у Лівані49 градусів: як виживають у Пакистані під час пекельної спекиЗабратися на 100-метровий гірський ясен, щоб дістати його насінняУ Нігерії переробляють старі протези й дарують їх дітям з інвалідністюПарад квітів як символ скасування рабства в КолумбіїЧерез подорожчання пального в Австралії зростає попит на електричні човниМагазини Іспанії зобов’яжуть зачиняти двері й вимикати світлоУроки городництва для жителів Австралії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: