13.12.2021
Телеканал NTD

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодують

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодують

Біля ріки Убангі в Демократичній Республіці Конго виник стихійний табір біженців. Ці люди рятуються від бойових..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Біля ріки Убангі в Демократичній Республіці Конго виник стихійний табір біженців. Ці люди рятуються від бойових дій, які тривають у сусідній Центральноафриканській Республіці. Звідти до ДР Конго вже перебралися десятки тисяч мирних жителів.

Водночас біженці ледве виживають. Багатьом бракує їжі, питної води та засобів особистої гігієни.

[Тіан Нкава, співробітник УВКБ ООН]:
«Дуже важко пояснити, як їм вдається вижити, бо деякі живуть просто неба».

Приплив біженців до ДР Конго зріс після виборів у ЦАР, які пройшли торік у грудні та спричинили новий спалах насильства. З Центральноафриканської Республіки до сусіднього Камеруну, Чаду, Конго та ДР Конго втекло понад 120 тисяч осіб. Ще понад 160 тисяч жителів ЦАР шукають притулку в інших регіонах країни.

У ДР Конго працівники УВКБ ООН реєструють біженців, щоб визначити їхню кількість, а також щоб виявити людей з особливими потребами.

[Тіан Нкава, співробітник УВКБ ООН]:
«Ми бачимо голодних людей, дітей, які страждають від недоїдання».

Зареєструвавши, біженців перевозять углиб країни до тимчасових таборів. Там вони можуть отримувати гуманітарну допомогу.

З 2012 року в ЦАР іде громадянська війна між повстанцями та урядом. За даними ООН, майже половина країни перебуває під контролем бойовиків.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодуютьЯк роботи допомагають дітям-аутистам у Гонконзі розвивати соціальні навичкиУ Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19Опитування: як карантин уплинув на жителів КиєваПеру на першому місці у світі за рівнем смертності від COVID-19 на душу населенняПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринкуСтародавні оливкові гаї Андалусії сподіваються додати до списку ЮНЕСКОЖителі Великої Британії несуть квіти до королівських палацівУкраїнцям пропонують відчути ДТП на спеціальному симуляторі50-річна нігерійська школярка: «Учитися ніколи не пізно»