22.06.2021
Телеканал NTD

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодують

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодують

Біля ріки Убангі в Демократичній Республіці Конго виник стихійний табір біженців. Ці люди рятуються від бойових..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Біля ріки Убангі в Демократичній Республіці Конго виник стихійний табір біженців. Ці люди рятуються від бойових дій, які тривають у сусідній Центральноафриканській Республіці. Звідти до ДР Конго вже перебралися десятки тисяч мирних жителів.

Водночас біженці ледве виживають. Багатьом бракує їжі, питної води та засобів особистої гігієни.

[Тіан Нкава, співробітник УВКБ ООН]:
«Дуже важко пояснити, як їм вдається вижити, бо деякі живуть просто неба».

Приплив біженців до ДР Конго зріс після виборів у ЦАР, які пройшли торік у грудні та спричинили новий спалах насильства. З Центральноафриканської Республіки до сусіднього Камеруну, Чаду, Конго та ДР Конго втекло понад 120 тисяч осіб. Ще понад 160 тисяч жителів ЦАР шукають притулку в інших регіонах країни.

У ДР Конго працівники УВКБ ООН реєструють біженців, щоб визначити їхню кількість, а також щоб виявити людей з особливими потребами.

[Тіан Нкава, співробітник УВКБ ООН]:
«Ми бачимо голодних людей, дітей, які страждають від недоїдання».

Зареєструвавши, біженців перевозять углиб країни до тимчасових таборів. Там вони можуть отримувати гуманітарну допомогу.

З 2012 року в ЦАР іде громадянська війна між повстанцями та урядом. За даними ООН, майже половина країни перебуває під контролем бойовиків.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: десятки тисяч біженців із ЦАР живуть у поганих умовах і голодуютьСотні булочок: волонтери Ріо-де-Жанейро годують жителів бідних районівВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризм1500 осіб пройшли парадом у Вашингтоні, щоб розповісти про репресії в КитаїУ мексиканському зоопарку оселилися рідкісні ламантиниНа Темзі знову перераховують лебедівКолонію морських коників помітили в забрудненій грецькій лагуніАмериканці стежать за життям пташиних сімей через камериІноземні туристи повертаються до МарракешаЕколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміття