12.11.2021
Телеканал NTD

Угандійка робить зі сміття модні сумки

Угандійка робить зі сміття модні сумки

Столиця Уганди місто Кампала продукує 1000 тонн сміття щодня. Такі дані нацуправління з охорони довкілля країни...

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Столиця Уганди місто Кампала продукує 1000 тонн сміття щодня. Такі дані нацуправління з охорони довкілля країни.

Більша частина відходів зрештою опиняється на міських вулицях та у водоймах.

Однак те, що для одного — сміття, для іншого — цінна сировина. Місцева підприємниця Фейт Авейко перетворює пластикові відходи на стильні міцні сумки.

[Фейт Авейко, автор проєкту виготовлення сумок]:
«Я маю справу зі сміттям — з тим, із чим більша частина людей не хоче зв’язуватися. Відходи, пластик, звалища, сміття — а проте це те, що дає роботу жінкам, які його збирають, сортують і миють, а потім обробляють і роблять із нього гарні сумки».

Зараз у Фейт працює вісім місцевих жінок. Вона сама навчила їх ремесла.

Крістіна — одна з них.

[Крістіна, учасниця проєкту виготовлення сумок]:
«Я дуже рада цій роботі, бо вона вельми змінила моє життя. Вона створила умови для життя мені й моїй дитині. Тепер я можу підтримати свого чоловіка, коли він у скруті. Ця робота мені дуже допомогла. З іншого боку, ми очищаємо довкілля від поліетиленових пакетів».

Ці сумки коштують від 16 до 25 доларів. Підприємниця продає їх через кілька місцевих магазинів і точок на ринках, а також через соціальні мережі. Вона має клієнтів і за кордоном.
Коротке посилання на цю сторінку:

Угандійка робить зі сміття модні сумкиНова Зеландія й Австралія відновили сполучення між країнами без обов’язкового карантинуВ Індії очищають Ганг від квіткових відходів і роблять із них ароматичні паличкиРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаСвіт перебуває на піку народжуваності близнюківВ Іспанії електроенергію добувають з апельсинівУ Швейцарії волонтери допомагають фермерам захистити худобу від вовківЕксклюзивний магазин Гаррі Поттера відкривається в Нью-ЙоркуЧисельність рідкісних піренейських рисей вдалося відновити до 1100Перукар навчилася майстерно стригти однією рукою