22.06.2021
Телеканал NTD

Афганський боксер-біженець мріє виступити на Олімпіаді-2020

Афганський боксер-біженець мріє виступити на Олімпіаді-2020

22-річний Фарід — афганський біженець. Він живе в Португалії й займається боксом. Спортсмен надіється вже влітку..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

22-річний Фарід — афганський біженець. Він живе в Португалії й займається боксом. Спортсмен надіється вже влітку виступити на Олімпіаді в Токіо. Зазвичай атлети готуються до відбору роки, але йому доля дала на це лише десять місяців.

Коли Фаріду було сім, він утік з Афганістану до Туреччини. Тоді майже постійно йшов пішки.

[Фарід Валізаде, боксер]:
«Я не мав вибору — не залишилося ні дому, ні родини. Усе кануло в небуття. Тому я покинув Афганістан».

Дорогою Фарід зустрів контрабандистів. Злочинці забрали його із собою, а в Туреччині хлопчика затримали й відвезли до притулку.

Через п’ять років ООН відправила Фаріда до Португалії. Афганець зайнявся спортом і незабаром став чемпіоном країни з боксу.

[Фарід Валізаде, боксер]:
«Я віднайшов душевний спокій і зміг спати нормально. Бокс допомагає зняти стрес і залікувати душевну рану, бо під час тренувань я зосереджуюся на тому, що роблю, і забуваю про минуле».

Торік Міжнародний олімпійський комітет запропонував юнакові пройти кваліфікацію й у разі успіху виступити на Іграх у Токіо в команді біженців.

[Фарід Валізаде, боксер]:
«Я старанно працюю й хочу надихнути інших. Завжди є другий шанс, варто лише захотіти. Не слід уважати, що всьому край і ти все втратив. Так, я втратив дім, дитинство, колишнє життя, країну, місто й сім’ю, та можна побудувати все заново».

Коротке посилання на цю сторінку:

Афганський боксер-біженець мріє виступити на Олімпіаді-202050 відтінків рудого: у Нідерландах зібралися сотні власників вогненних шевелюрНа велосипеді крізь греблю: у Бельгії зробили унікальну велодоріжкуЛеопард і кіт подружилися, упавши в колодязь в Індії«Земля — як одна країна»: француз відвідав усі держави світуВенесуельське подружжя перетворило свій дім на притулок для лінивцівПотягати за хвіст: як болівійський гід дружить із диким крокодилом«Козиний десант» висадився в парку Нью-Йорка для боротьби з бур’янамиМоржиха запливла туди, де її не чекалиПерша клініка для диких звірів і птахів з’явилася в Австралії