15.04.2026
Телеканал NTD

Футбольні раритети з кенійських секонд-хендів повертаються до Європи

video
play-sharp-fill

Рідкісні футболки із секонд-хендів Кенії стають об’єктом полювання колекціонерів з усього світу. На ринках району Кібера в Найробі такі знахідки можна купити лише за 2-10 доларів, а потім перепродати в Європі за 50-100 доларів.

Кібера вважається найбільшими нетрями Африки. Тут живе близько мільйона людей. Серед численних торгових рядів продають старий одяг, що надходить з усього світу.

Італійський колекціонер Антоніо Массарі регулярно приїжджає сюди в пошуках рідкісних футболок. Його колекція налічує понад 800 екземплярів. Разом зі школярами, яких він навчає англійської мови, чоловік вивчає асортимент місцевих ринків і шукає оригінальні речі за характерними деталями тканини, швів та ярликів.

[Антоніо Массарі, колекціонер футболок]:
«Африканські ринки можуть бути хаотичними та брудними, але я вважаю їх дивовижними, бо тут можна знайти буквально все. Щодо футболок, раніше мені вдавалося знаходити безліч чудових екземплярів: ігрові, вінтажні, рідкісні».

Щорічно до Кенії ввозять понад 180 тисяч тонн одягу. Цей сектор забезпечує засобами для існування близько двох мільйонів людей.

За словами торговців, оригінальні старі моделі футболок часто цінуються вище за нові вироби.

[Емманюель Оньянго, продавець одягу]:
«Вживані відрізняються кращою якістю порівняно з новими. Ціни також різняться. Найчастіше вживані футболки коштують дорожче за нові».

Особливо цінними вважаються рідкісні екземпляри, які випадково потрапляють у партії імпортованого одягу. Експерти галузі зазначають, що в Кенії поки що немає системи сортування речей за брендами до їх надходження на ринки.

А з початком чемпіонату світу з футболу попит на футбольну атрибутику зростає. Продавці в Кібері сподіваються, що кількість покупців та колекціонерів, які приїжджають за рідкісними знахідками, збільшиться.
Коротке посилання на цю сторінку:

Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: