01.10.2021
Телеканал NTD

ЄС не братиме за основу торгову угоду з Канадою для економічних відносин з Великою Британією

ЄС не братиме за основу торгову угоду з Канадою для економічних відносин з Великою Британією

Велика Британія не зможе укласти торгову угоду з ЄС, узявши за основу подібний договір Євросоюзу з..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Велика Британія не зможе укласти торгову угоду з ЄС, узявши за основу подібний договір Євросоюзу з Канадою. Про це напередодні переговорів з Лондоном заявив головний парламентер ЄС з питань «брекзиту» Мішель Барньє.

[Мішель Барньє, головний парламентер ЄС з питань «брекзиту»]:
«Велика Британія каже, що хоче такої самої торгової угоди, як між ЄС і Канадою. Але проблема в тому, що Велика Британія — не Канада».

За словами Барньє, Брюссель готовий запропонувати Лондону пільговий доступ до ринків Євросоюзу, але Велика Британія повинна дотримуватися чесної конкуренції й застосовувати ті ж правила регулювання, що і Євросоюз. Однак Сполучене Королівство прагне повернути собі економічну незалежність.

[Мішель Барньє, головний парламентер ЄС з питань «брекзиту»]:
«Хіба ми можемо укласти угоду без твердих гарантій того, що Велика Британія буде поважати рівні умови гри й уникати нечесних конкурентних переваг? Відповідь проста: не можемо. Ми хочемо торгувати, але все повинно бути справедливо».

Велика Британія вийшла з ЄС 31 січня, але до кінця цього року її економічні відносини з блоком залишаться колишніми. За цей час сторони повинні затвердити торгову угоду на нових умовах.

Прем’єр Великої Британії Борис Джонсон зазначає, що, якщо Брюссель і далі стоятиме на своєму, то Лондон узагалі готовий відмовитися від угоди.

Перший етап переговорів пройде з 2 по 5 березня.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄС не братиме за основу торгову угоду з Канадою для економічних відносин з Великою БританієюПеремир’я в «ковбасній війні» між ЄС та Великою Британією подовжили на три місяціУ Канаді палає близько 200 лісових пожеж57 мігрантів потонули біля берегів Лівії на шляху до ЄвропиРежим надзвичайної ситуації і порожні трибуни: на Іграх-2020 не буде глядачів«Нічого не залишилося»: пожежа в Орегоні знищила десятки будинківПовені та зсуви на Шрі-Ланці: понад 10 загиблихВелика Британія вимагає від ЄС нового договору про торгівлю в Північній ІрландіїЩонайменше 48 загиблих: Європу затоплюють небувалі зливиКубинці виходять на вулиці й скандують «Геть комунізм»