20.07.2022
Телеканал NTD

Француз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тварин

Француз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тварин

Цей притулок для циркових звірів і лабораторних тварин стоїть приблизно за ста кілометрів від Парижа. Його..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Цей притулок для циркових звірів і лабораторних тварин стоїть приблизно за ста кілометрів від Парижа. Його заснував власник магазинів мобільних телефонів Патрік Віолас. Він вклав у притулок 25 мільйонів євро.

Тут живуть постарілі звірі, які більше не можуть виступати. Також до притулку забирають урятованих з неволі диких тварин. Наприклад, цих двох левів привезли з Іспанії. Власник виставляв їх на пляжах і поруч з нічними клубами, щоб люди з ними фотографувалися за гроші.

[Патрік Віолас, власник притулку]:
«Хоча вони схожі на левиць, але це леви. Вони з Іспанії. Їх малими забрали від матері й відразу кастрували, чого не можна робити. Тому в них не виросла грива. Їм також видалили кігті, що заборонено. Шахраї часто так роблять».

А це макака з кличкою Канель. Більшу частину з 22 років життя вона провела в лабораторії. Її хотіли приспати, але мавпа цілком може прожити ще коло десятиліття.

[Патрік Віолас, власник притулку]:
«Вона 19 років свого життя мусила працювати на нас. І якщо ми, люди, не можемо забезпечити їй догляд (замість приспання), то що ми робимо на Землі?»

Притулок також прилаштовує тварин, які з якоїсь причини виявилися непотрібними. Сюди телефонують і дресирувальники, щоб дізнатися, чи є вільні місця для їхніх вихованців.

Парламент Франції розглядає закон про поетапну заборону використання диких тварин у пересувних цирках. Звірів потрібно буде кудись прилаштовувати. У країні є приблизно 80 цирків-шапіто, у яких утримують кілька сотень тварин, зокрема хижих кішок і слонів.

Крім зоопарків, у Франції працюють три притулки для диких звірів і тільки в цьому поки є вільні місця.

[Пауло Тейксейра, працівник притулку]:
«Я не знаю іншого місця, де можна розмістити стільки тварин. Тут є місця для тигрів і мавп. І ми можемо взяти будь-яку тварину, починаючи від слонів і закінчуючи хижими кішками. Ми хочемо допомагати тваринам».

Зараз у притулку, крім левів і мавп, живуть індійські слони, ведмеді, верблюди та інші тварини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Француз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тваринГрандіозний переїзд: 250 диких слонів перевозять до іншого домуКахетинський шоті — гордість ГрузіїКубинці знемагають від спеки без світла та кондиціонерівЛас-Вегас позбувається газонів із живою травоюМангрові ліси Ріо-де-Жанейро відроджуються, попри сміттяСпалах віспи мавп у Європі стривожив медиківДо обмілілої річки По потекла солона морська водаНовий підводний парк відкрився на КіпріНа тлі пандемії домашніх тварин в Іспанії стало на 44 % більше

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: