Цей притулок для циркових звірів і лабораторних тварин стоїть приблизно за ста кілометрів від Парижа. Його заснував власник магазинів мобільних телефонів Патрік Віолас. Він вклав у притулок 25 мільйонів євро.
Тут живуть постарілі звірі, які більше не можуть виступати. Також до притулку забирають урятованих з неволі диких тварин. Наприклад, цих двох левів привезли з Іспанії. Власник виставляв їх на пляжах і поруч з нічними клубами, щоб люди з ними фотографувалися за гроші.
[Патрік Віолас, власник притулку]:
«Хоча вони схожі на левиць, але це леви. Вони з Іспанії. Їх малими забрали від матері й відразу кастрували, чого не можна робити. Тому в них не виросла грива. Їм також видалили кігті, що заборонено. Шахраї часто так роблять».
А це макака з кличкою Канель. Більшу частину з 22 років життя вона провела в лабораторії. Її хотіли приспати, але мавпа цілком може прожити ще коло десятиліття.
[Патрік Віолас, власник притулку]:
«Вона 19 років свого життя мусила працювати на нас. І якщо ми, люди, не можемо забезпечити їй догляд (замість приспання), то що ми робимо на Землі?»
Притулок також прилаштовує тварин, які з якоїсь причини виявилися непотрібними. Сюди телефонують і дресирувальники, щоб дізнатися, чи є вільні місця для їхніх вихованців.
Парламент Франції розглядає закон про поетапну заборону використання диких тварин у пересувних цирках. Звірів потрібно буде кудись прилаштовувати. У країні є приблизно 80 цирків-шапіто, у яких утримують кілька сотень тварин, зокрема хижих кішок і слонів.
Крім зоопарків, у Франції працюють три притулки для диких звірів і тільки в цьому поки є вільні місця.
[Пауло Тейксейра, працівник притулку]:
«Я не знаю іншого місця, де можна розмістити стільки тварин. Тут є місця для тигрів і мавп. І ми можемо взяти будь-яку тварину, починаючи від слонів і закінчуючи хижими кішками. Ми хочемо допомагати тваринам».
Зараз у притулку, крім левів і мавп, живуть індійські слони, ведмеді, верблюди та інші тварини.
Коротке посилання на цю сторінку: