19.06.2021
Телеканал NTD

Сонячні панелі допомагають фавелам Ріо-де-Жанейро економити гроші

Сонячні панелі допомагають фавелам Ріо-де-Жанейро економити гроші

На дахах будинків у фавелах Ріо-де-Жанейро з'являється дедалі більше сонячних панелей. Їх установлюють у межах екологічного..

Дата завантаження: 2021-10-19

video

На дахах будинків у фавелах Ріо-де-Жанейро з’являється дедалі більше сонячних панелей. Їх установлюють у межах екологічного проєкту, який стартував шість років тому. Вироблена електроенергія надходить до міської електричної мережі.

[Наталія Нуел, технік]:
«Коли виробляється певна кількість енергії, її направляють в електромережу енергетичної компанії. Вона враховує це, коли формує платіжні документи. Тому електроенергія для жителів фавел коштує дешевше».

За останні десять років вартість електроенергії в Ріо-де-Жанейро зросла на 105 %. Водночас на 85 % подешевшало встановлення сонячних панелей.

[Діней Медіна, учасник проєкту RevoluSolar]:
«Приємно уточнити, що проєкт розвивається в розпал історичної пандемії і кризи в системі охорони здоров’я Бразилії. Люди сидять без роботи, їжі й вакцин, а ми тут будуємо сонячну електростанцію, яка знижує вартість електроенергії для місцевих жителів і створює для них робочі місця й дає змогу отримувати дохід».

Сонячні батареї встановили вже на 30 будинках.

[Денізе Вієра, жителька будинку із сонячними панелями]:
«Ми, як і раніше, маємо не так багато можливостей, бо важко дістати дешевші матеріали. Та незабаром ця проблема має вирішитися, і матеріали стануть доступнішими, бо ці технології широко поширюються».

Учасники проєкту планують охопити у фавелах ще більше будинків. Вони надіються, що маленькі сонячні електростанції не лише здешевлять електроенергію для місцевих жителів, а й допоможуть зменшити обсяг шкідливих викидів до атмосфери.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сонячні панелі допомагають фавелам Ріо-де-Жанейро економити грошіСША депортували до Мексики 260 мігрантівЯк вівчарки й вівці рятують бандикутів в АвстраліїСім андських кондорів випустили в дику природу в АргентиніЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській ферміТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й МексикоюТанці допомагають дітям забути про жахи виверження вулканаКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиВона — на горі з біноклем, він — із парашутом гасить пожежіЛондонські автобуси перетворюють на пункти допомоги бездомним