12.11.2021
Телеканал NTD

Експерт із запахів допомагає людям відновити нюх після COVID-19

Експерт із запахів допомагає людям відновити нюх після COVID-19

24-річний Джош, професійний гольфіст із Флориди, торік у листопаді через COVID-19 утратив нюх. Каже, що відтоді..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

24-річний Джош, професійний гольфіст із Флориди, торік у листопаді через COVID-19 утратив нюх. Каже, що відтоді не відчуває і смаку.

[Джош Голденберг, професійний гольфіст, що через COVID-19 утратив нюх]:
«Мої друзі насолоджуються дуже смачною їжею, а я цього робити з ними не можу. Вирішив сюди прийти, зокрема, і через це. Якщо маю хоч один шанс на відновлення, то однозначно хочу ним скористатися».

По допомогу Джош звернувся до того, хто обіцяє йому повернути нюх.

[Сью Філліпс, експерт із запахів]:
«По-перше, хочу сказати, що я не лікар і не вчений. Я навіть не хімік і не парфумер. Я експерт із запахів».

У своєму кабінеті в Нью-Йорку Сью Філліпс пропонує понюхати різні суміші, які готує самостійно. Починає з легких запахів, таких як троянда, лаванда та м’ята. Якщо клієнт нічого не відчуває, тоді вона переходить до різкіших ароматів, таких як прянощі та мускус.

[Сью Філліпс, експерт із запахів]:
«Ми тренуємо людей нюхати мозком. Звідси з нюхової цибулини до лімбічної системи йде вібрація, імпульс. І я бачу, що їхні очі спалахують, прямо бачу цей імпульс, а також те, що туман розсіюється. І вони знову починають відчувати запах. Це просто дивовижно».

Процес може забрати до години. Але Філліпс каже, що здебільшого пацієнти роблять успіхи.

Довгостроковий вплив COVID-19 на мозок і тіло людей досі досліджують. Науковці ще не зрозуміли причину виникнення багатьох симптомів. Однак вони зазначають, що запахи можуть активізувати пам’ять.

[Вінкі Мерті, нейробіолог]:
«Вдихаючи різні запахи, людина вловлює залишковим нюхом деякі речі. А це, своєю чергою, провокує спогади з минулого».

Філіппс десятиліттями працює в індустрії ароматів. Допомагати людям, які втратили нюх через COVID-19, почала приблизно місяць тому. І клієнтів у неї з кожним днем більше.
Коротке посилання на цю сторінку:

Експерт із запахів допомагає людям відновити нюх після COVID-1940 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняУ Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19Директор школи в Австралії витратив канікули не на відпочинок, а на облаштування пісочниціСтародавні оливкові гаї Андалусії сподіваються додати до списку ЮНЕСКОРуандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуттяВ Індії вакцинують жителів віддалених сілСенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиІндійці під час локдауну годують бродячих собак і корівБолівійська служба доставляння обслуговує замовників, не шкодячи природі